Zamknij

Materac z trawy morskiej 80x200 cm

09:03, 08.12.2020 | materiały partnera

Materac z trawy morskiej 80x200 cm

Wśród materacy 80x200 cm o twardym (H3) stopniu w sklepie Sweetsen.pl dużym zainteresowaniem cieszą się materace z trawy morskiej. Czym jest trawa morska? To kilka różnych gatunków alg, rosnących u wybrzeży oceanów. Charakteryzuje się dużą zawartością jodu, czyli cennego pierwiastka niezbędnego w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. Wraz z trawą morską pierwiastek trafia do materaca, gdzie w niewielkim stopniu, pomału się ulatnia. Materac z trawy morskiej podobnie jak materac kokosowy polecamy osobom ważącym ponad 100 kg. Dzięki sztywnej i zwartej konstrukcji zapewnia doskonałe podparcie sylwetki i kręgosłupa.

Warto podkreślić, że trawa morska to produkt w 100% naturalny i ekologiczny. Materace 80x200 cm z trawy morskiej mają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne. Są hipoalergiczne, wchłaniają nadmiar wilgoci, ale natychmiast oddają ją do otoczenia. Dzięki temu nie namnażają się w ich wnętrzu szkodliwe i chorobotwórcze drobnoustroje, nie rozwija bardzo szkodliwa dla zdrowia pleśń. Wewnątrz materaca 80x200 cm nie gromadzą się i nie namnażają roztocza.

Materac twardy, do jakich zaliczamy materace z trawą morską polubią również osoby cierpiące na schorzenia kręgosłupa, którym twarda powierzchnia do spania została zalecona przez lekarza. Alternatywą dla tych materacy 80x200 cm są materace kokosowe. Wykonane z włókien łupin orzecha kokosowego posiadają właściwości zbliżone do tytułowego materaca. Zobacz materace 80x200 cm na https://sweetsen.pl/80x200-cm-c23

Materac twardy to jedna z czterech dostępnych twardości materacy. Poza nią wyróżniamy jeszcze:

  • materace miękkie – waga poniżej 60 kg

  • materace średnio twarde – waga w przedziale 60-100 kg

  • materace bardzo twarde – waga użytkownika powyżej 120 kg

Materac z trawą morską jest odporny na duże ciężary i zniekształcenia. Z pewnością nie przypadnie do gustu osobom śpiącym do tej pory na materacu miękkim a nawet średnio twardym, mogą po nim doświadczać bólu karku i napięcia mięśni. Wynika to z niewielkiej elastyczności materaca 80x200 cm i małej zdolności dopasowania się do sylwetki i jej wszystkich krzywizn.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop