Zamknij
REKLAMA

Akwarium - jak stworzyć idealne miejsce do życia dla rybek?

09:03, 15.02.2021 | materiały partnera

Mnóstwo ludzi coraz częściej decyduje się na zakup akwarium do swojego domu lub biura. W większości przypadków jest to dobra decyzja pod warunkiem, że posiada się odpowiednią wiedzę na ich temat. Gdzie więc warto zaopatrzyć się w swoje pierwsze akwarium? Co obowiązkowo należy do niego dokupić? Jakie rybki w nim umieścić? Na te oraz na wiele więcej innych pytań - odpowiedzi poniżej.

Rybki dla każdego
Czy wszyscy mogą hodować rybki? To pytanie zadaje sobie mnóstwo osób, które postanawiają zakupić swoje pierwsze w życiu akwarium. Mimo iż są to zwierzęta, które nie wymagają zbyt wiele uwagi i pielęgnacji, to jednak w praktyce trzeba poświęcić im trochę czasu. Systematyczne karmienie, wymiana wody, czyszczenie akwarium z glonów, czyszczenie akcesoriów, zakup nowych dekoracji - to absolutny obowiązek każdego, kto posiada w swoim domu akwarium z rybkami.

Odpowiednie akwarium i dobrze dobrane do niego akcesoria
W sklepach zoologicznych czeka na klientów sporo różnorodnych akwariów. Różną się one między sobą pojemnością, dodatkowymi zabezpieczeniami, kształtem, ogólnym designem. Na początek warto wybrać małe akwarium, które spokojnie pomieści kilka, a nawet kilkanaście rybek. Przed zakupem konkretnych ryb, warto choć trochę dowiedzieć się na ich temat. Takie informacje jak np.: jaka powinna być temperatura wody, czym karmić ryby, jakie akcesoria kupić do akwarium - to podstawowa wiedza, która jest wymagana przy rozpoczęciu swojej przygody z hodowaniem rybek.

W co wyposażyć akwarium?
W sklepie zoologicznym można bez problemu kupić akcesoria, które umożliwiają nam w ciągu kilkunastu minut stworzyć idealne miejsce do życia dla nowo zakupionych ryb. Trzeba wyposażyć akwarium w tzw.: "akwarium zestawy" czyli w zestaw co2, w filtr kubełkowy, w oświetlenie, grzałkę, w termometr oraz stosowne dodatki. Dobrze jest kupić rybkom rośliny, kamyki, drewniane figurki - dzięki takim gadżetom będą one się czuły jak w swoim naturalnym środowisku.

Jakie rybki wybrać do akwarium?
Sprzedawcy radzą początkującym akwarystom, by Ci zainwestowali w rybki, które nie wymagają specjalnego traktowania, ani zbyt dużej pielęgnacji. Do takich gatunkowo należą między innymi: mieczyki, bojowniki, gupiki, neonki oraz welonki. Dobrze jest także zakupić od razu glonojada, który znacznie pomoże właścicielowi w utrzymaniu czystości wewnątrz takiego akwarium, gdyż szybko i sprawnie rozprawi się ze wszelkimi glonami. Trzeba pamiętać także o tym, by akwarium znajdowało się w bezpiecznym, ciemnym miejscu. Dobrze jest, gdy obok akwarium nie ma zbyt dużego ruchu, który zazwyczaj działa na ryby stresująco.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%