Zamknij

Zastosowanie wiader plastikowych w branży ogrodniczej

12:50, 10.06.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:50, 10.06.2021

Właściwe przechowywanie chemii ogrodniczej ma duży wpływ na jakość roślin. Doskonale wiedzą o tym producenci nasion, nawozów, wyściółek, środków użyźniających czy środków ochrony. Dlatego, decydując się na współpracę z firmą produkującą opakowania, zwracają szczególną uwagę na rodzaj materiałów, z których powstały, a także ich trwałość, jakość wykonania oraz funkcjonalność. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze opakowań!

Plastik w branży ogrodniczej – dlaczego jest tak popularny?

Tworzywo sztuczne jest lekkie, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale zabezpiecza produkty przed zanieczyszczeniem, rozlaniem i działaniem czynników atmosferycznych (wilgoci, promieniowania UV). Dzięki temu, że jest łatwe w obróbce, można z niego uzyskać niemal dowolne kształty. Największą popularnością w branży ogrodniczej cieszą się wiaderka z pokrywą lub butelki plastikowe o różnej objętości.

Wiaderko z pokrywą – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze opakowania do przechowywania chemii ogrodniczej?

Rodzaj materiałów wykorzystanych do produkcji

Do produkcji wiader dla branży ogrodnicze najczęściej wykorzystuje się polipropylen (PP). To bezbarwne i bezwonne tworzywo sztuczne niepodatne na działanie wilgoci i odporne na działanie kwasów. Nie wchodzi w reakcje z nawozami, środkami ochronnymi czy użyźniającymi. Coraz większą popularnością cieszą się opakowania wykonane z materiałów poprodukcyjnych oraz postkonsumenckich. Jako producent już na etapie szukania firmy opakowaniowej do współpracy możesz zadbać o zmniejszenie śladu węglowego, co jest istotne nie tylko z punktu widzenia ekologii. Firmy, które korzystają z surowców wtórnych są postrzegane przez klientów jako społecznie odpowiedzialne.

Sposób etykietowania

Etykieta nazywana jest „niemym sprzedawcą”. Oprócz najważniejszych informacji o produkcie oraz jego producencie niesie także przekaz marketingowy. Dlatego warto ją odpowiednio zaprojektować. Opakowania z tworzywa sztucznego mogą być etykietowane na wiele sposobów. Producenci coraz częściej wykorzystują technologię IML (In-Mould Labelling). Powstałe w ten sposób etykiety są dużo bardziej, niż tradycyjne, odporne na działanie czynników atmosferycznych i uszkodzeń mechanicznych. Nie blakną i nie odrywają się w trakcie transportu.

Dodatkowe zabezpieczenia

Wiadra do chemii ogrodniczej najczęściej posiadają specjalną plombę zabezpieczającą zrywaną po pierwszym otwarciu. To dodatkowa gwarancja bezpieczeństwa!

Wygodę przenoszenia, składowania i użytkowania

Wiadra prostokątne z pokrywą do przechowywania chemii ogrodniczej najczęściej posiada wygodną rączkę (wykonaną z tworzywa sztucznego lub połączenia plastiku i metalu). To rozwiązanie, które ułatwia przenoszenie wiader z miejsca na miejsce w obrębie magazynu, sklepu czy ogrodu. Kształt wiader ułatwia ich bezpieczne sztaplowanie. Dzięki temu zajmują mniej miejsca i nie stwarzają zagrożenia dla osób postronnych.

Możliwość przetworzenia i ponownego wykorzystania

Wybierając pojemnik do przechowywania nawozów, wyściółek lub środków ochrony roślin, zwróć uwagę, czy został wykonany z materiałów nadających się do recyklingu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%