Zamknij
REKLAMA

10 trendów w projektowaniu recepcji

00:00, 05.07.2021 | materiały partnera

Nie każdy zgodny z aktualnymi tendencjami i modą trend w aranżacji recepcji sprawdzi się w każdej firmie, ani nie każdy trend nada konkretnej przestrzeni funkcjonalnego uroku, ale z drugiej strony nie ma nic złego w czerpaniu inspiracji z tego, co jest aktualnie na topie. Oto dziesięć trendów w projektowaniu recepcji, które modne są w 2021 roku i jak wszystko na to wskazuje mogą utrzymać się i w kolejnych latach.

Zrównoważony rozwój

Postaw na ekologię dzięki wykorzystaniu w projekcie recepcji przede wszystkim odpowiedzialnie pozyskiwanych i przetwarzanych materiałów wysokowydajnej technologii i elementów bujnej zieleni nadającej recepcji charakteru niezwykłej oazy.

Naturalne światło

Porzuć ciężkie zasłony, czy masywne żaluzje okienne i wpuść światło słoneczne. Jeśli nie masz okien, zainspiruj się naturalnym światłem i wybierz inteligentne rozwiązania oświetleniowe, które wprowadzą do Twojej przestrzeni wrażenie światła dziennego.

Nostalgia

To trend, który zdobywa sobie coraz większą popularność. Przywołaj konkretny moment w historii designu lub popkultury i wykorzystaj go w kreowaniu narracji na temat  Twojej marki i budowaniu wizerunku firmy.

Sfunkcjonalizowanie niewykorzystanej przestrzeni

Pomyśl albo zasięgnij rady specjalistów z doświadczonej w projektowaniu recepcji firmy Office Projekt i wspólnie znajdźcie zastosowanie dla niewykorzystanej przestrzeni. Ogarnij z kurzu  zakamarki swojej przestrzeni recepcji i spraw, by zyskały nową funkcję.

Odważne kolory i nadruki

Nie bój się manifestować charakter firmy  za pomocą żywych akcentów kolorystycznych, geometrycznych wzorów i oryginalnej sztuki użytkowej — zwłaszcza, gdy jest to marka, która potrzebuje wyrazistości.

Styl inspirowany stanowiskiem konsjerża

Bardzo ciekawy trend w stylu retro coraz chętniej wykorzystywany w firmach, do których pasuje klasyczny design i staroświecki, stonowany styl. Pomyśl o wrażeniu luksusu i elegancji, które sprawią, że Twoi goście poczują się rozpieszczeni.

Meble zespolone z technologią

Meble wykorzystujące współczesne technologie, najlepiej w nierzucający się w oczy sposób są dziś na absolutnym topie. Te opcje obejmują bezprzewodowe ładowarki wbudowane w blaty, ekrany audiowideo wbudowane w system umeblowania itp.

Zabawne kształty i tekstury

To także tendencja zdobywająca coraz większą popularność. Uzupełnij odważne, rzucające się w oczy kolory i nadruki z fantazją i przyjemnością, wybierając niebanalne i zaskakujące akcenty i tkaniny.

Prawdziwa sztuka

W klasycznych projektach recepcji docenia się dziś dzieła sztuki. Nie masowo produkowane odbitki, ale oryginalne, choć niekoniecznie drogie, znane i cenione dzieła sztuki plastycznej, rzeźbiarskiej, czy użytkowej.  Poszukaj rzemieślników, twórców czy rękodzielników, których prace wpisują się w Twój gust i charakter przestrzeni, a przy okazji nadadzą Twojej marce autentyczności.

Estetyka mieszkaniowa

Nawet w klasycznych projektach recepcji odchodzi się dziś od wystudiowanej, chłodnej ekskluzywności i elegancji. Panuje moda na przytulność i wygodę. Spraw, aby Twoi goście poczuli się jak w domu dzięki elementom wystroju, które sugerują dobrze wyposażoną przestrzeń życiową.

Projektując recepcję w firmie warto pamiętać, że unikalna, wzmacniająca wizerunek marki recepcja nie tylko wita gości, ale jest także świadectwem Twojej firmy i wizytówką biznesowej wiarygodności. Dobrze wyposażona recepcja zaczyna się od wizji. Współpraca z doświadczonymi konsultantami z firmy Office Projekt pomoże urzeczywistnić tę wizję. Nasi konsultanci nie tylko pomogą w wyborze mebli, dodatków i akcesoriów z oferty Office Projekt, ale także zrealizowaniu potrzeb komunikacyjnych, od projektowania grafiki środowiskowej po instalacje AV — oraz wszystkie niezbędne produkty i usługi wsparcia, których wymagają te instalacje. Office Project świadczy kompleksowe usługi, aby ożywić wizję Twojej recepcji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%