Zamknij
REKLAMA

Masz firmę? Przeczytaj, jak skorzystać z Funduszy Europejskich

15:21, 25.10.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Komisja Europejska ogłasza możliwości uzyskania dotacji poprzez zaproszenia do składania wniosków. Zaproszenie do składania wniosków zawiera wszystkie informacje potrzebne do złożenia wniosku, dlatego należy je czytać z najwyższą starannością. Tekst zaproszenia określa na przykład zakres, docelowe cele i wyniki, jakie należy osiągnąć przy pomocy środków z dotacji oraz kryteria kwalifikowalności i oceny. Chodzi o to, aby Twoja propozycja projektu idealnie odpowiadała wymienionym wymaganiom zaproszenia. Jeśli potrzebujesz pomocy, istnieją takie firmy, jak edoradca.pl, które pomagają w pozyskiwaniu środków unijnych. Pamiętaj, że konkurencja o finansowanie UE jest wysoka, a Twój projekt konkuruje z innymi wyjątkowo dobrymi propozycjami projektów.

Czy Twój wniosek projektowy odpowiada 110% specyfikacji z zaproszenia UE?

Przejrzyj strony internetowe oferujące przegląd dostępnych krajowych i europejskich zaproszeń do składania wniosków. Odwiedź oficjalną stronę Komisji Europejskiej w portalu EU Funding and Tennders lub CORDIS, Business Finland, Spinbase, techfunding.eu, na przykład biuro Zielonego Ładu. Platformy te zwykle pozwalają na wyszukiwanie słów kluczowych lub umożliwiają wybór określonych tematów, które są dla Ciebie istotne.Po zidentyfikowaniu jednego lub więcej tematów, które na pierwszy rzut oka wyglądają interesująco, przejrzyj tekst, aby znaleźć kryteria potwierdzające lub wykluczające to, że pasujesz do określonego zaproszenia.

Jak czytać zaproszenie do składania wniosków?

Spójrz na całe zaproszenie ogólnie, a później wyszczególnij najważniejsze kwestie, które należy wziąć pod uwagę, jeśli zaproszenie jest dla Ciebie interesujące. Główne punkty naboru wniosków i wskazówki:

  • Żądane działanie i rezultaty — w szczególności „konkretne wyzwanie”, „zakres” i możliwość spełniania oczekiwanych skutków.
  • Kwota dotacji na Twój projekt.
  • Stopa finansowania — wiele systemów finansowania wymaga od firm wnoszenia wkładu w koszty projektów.
  • Mogą występować kryteria związane z wielkością firmy.
  • Może być wymagany poziom gotowości technologicznej — oznacza to, jak zaawansowana i sprawdzona jest Twoja technologia.
  • Czas trwania — minimalny i maksymalny czas trwania, możliwość ubiegania się o dłuższe ramy czasowe dla niektórych dziedzin (np. zdrowie).
  • Jednoetapowy lub dwuetapowy proces składania wniosków.
  • Terminy do kiedy trzeba wypełnić formularze i przesłać dokumenty.
  • Ważne kwestie do rozważenia przy pozyskiwaniu środków unijnych

Uważnie przeczytaj słowa kluczowe użyte w zaproszeniu do konkursu i sprawdź, czy pasują do Twojego projektu. Czy możesz w wiarygodny sposób odwoływać się do nich w całej swojej ofercie? Sprawdź też, czy kwota dotacji jest odpowiednia dla Twojej technologii i czy odpowiada Twoim oczekiwaniom i Twoich partnerów. Musisz mieć też wystarczająco dużo czasu, aby napisać swoją propozycję projektu i zbudować odpowiedni bufor do rozmów partnerskich na temat zadań i budżetów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://edoradca.pl/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%