Zamknij
REKLAMA

Projekty domów – jak wybierać i czym się kierować?

10:40, 09.11.2021 | materiały partnera

Budowa domu to dla wielu osób spełnienie marzeń, ale jednocześnie także duże wyzwanie. Jednym z najważniejszych etapów tego przedsięwzięcia jest znalezienie odpowiedniego projektu budynku. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu!

Znalezienie dobrego projektu domu nie jest łatwym zadaniem. Podczas poszukiwań należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jak wybrać projekt domu dopasowany do Twoich potrzeb, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Czy warto wybierać gotowe projekty domów?

Planując budowę domu, należy zadbać o wybór odpowiedniego projektu. Można zdecydować się na projekt indywidualny, jednak coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są gotowe projekty domów jednorodzinnych. To przede wszystkim idealna propozycja dla osób, którym zależy na czasie - inwestując w gotowy projekt można szybciej przystąpić do prac budowlanych. Dużym plusem jest również szeroki wybór katalogowych projektów domów, dzięki czemu każdy może wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do własnych potrzeb. Decydując się na gotowy projekt domu jednorodzinnego, możesz mieć pewność, że będzie on dostosowany do wymagań konkretnej działki. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest również cena - wybierając gotowy projekt domu można sporo zaoszczędzić.

Czym się kierować, wybierając projekt domu?

Wybierając projekt domu należy pamiętać, że powinien on odpowiadać warunkom posiadanej działki. Zanim zdecydujesz się na wybór danego projektu, zapoznaj się z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego, którym została objęta działka. Projekt domu powinien spełniać wszystkie wymagania zawarte w tym dokumencie. Musi być również zgodny z przepisami prawa budowlanego. Bardzo ważne aspekty, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze projektu domu, to również powierzchnia budynku i liczba pomieszczeń, które będą się w nim znajdowały. Wielkość domu powinna być przede wszystkim dopasowana do liczby domowników. Na etapie wyboru projektu trzeba podjąć decyzję dotyczącą ilości kondygnacji. Możesz wybrać dom parterowy, piętrowy, parterowy z poddaszem użytkowym lub parterowy z poddaszem do adaptacji. W ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem są przede wszystkim projekty domów do 70m2. Nie należy również zapominać o walorach estetycznych wybranego projektu, który powinien w pełni odpowiadać potrzebom i preferencjom przyszłych domowników.

Nowoczesne projekty domów parterowych i piętrowych

Jeżeli planujesz zakup gotowego projektu domu, warto podjąć współpracę z profesjonalną firmą projektową. W takim miejscu możesz liczyć na fachowe wsparcie doradców, którzy przygotują dla Ciebie przykładowe propozycje projektów zgodnych z Twoimi oczekiwaniami. Podpowiedzą również, czy wybrany projekt pasuje do działki, którą posiadasz oraz umożliwią obejrzenie wizualizacji 3D przedstawiających budynek. Profesjonalny zespół projektowy będzie także służył Ci pomocą na każdym etapie budowy domu. W dobrych firmach projektowych dostępna jest zróżnicowana oferta gotowych projektów - znajdziesz tam m.in. projekty domów nowoczesnych do 70m2 i projekty dużych domów o powierzchni powyżej 100m2. Dzięki temu każdy ma szansę na znalezienie swojego wymarzonego lokum. 

Podejmując decyzję o budowie domu, trzeba zwrócić uwagę na wiele różnych czynników. Aby ułatwić sobie to zadanie, warto zdecydować się na zakup gotowego projektu domu. Korzystając z usług profesjonalnej firmy projektowej, możesz liczyć na pomoc w wyborze projektu idealnie dopasowanego do Twoich potrzeb.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%