Zamknij
REKLAMA

Hiszpańskie wybrzeża idealne na udane wakacje

10:40, 17.11.2021 | .

Wybrzeże Hiszpanii nie jest jednorodne. Znajdziemy tu zarówno plaże tłumnie oblegane przez turystów, jak i te, których prawie nikt nie odwiedza. Oprócz kilometrów piaszczystych plaż są też majestatyczne klify. Przeczytaj jakie atrakcje oferują poszczególne regiony Hiszpanii i wybierz ten idealny na swoje wakacje.

Zarezerwuj wakacje w Hiszpanii już dziś

Robienie dalekosiężnych planów raczej nie leży w mentalności Polaków. A szkoda, bo planowanie letnich wakacji u progu zimy nie niesie ze sobą żadnego ryzyka, ma za to mnóstwo zalet.

Wycieczki sprzedawane przez biura podróży w ofercie first minute są tańsze, niż te same oferowane kilka miesięcy później. Łatwiej jest zarezerwować pokój blisko plaży z atrakcyjnym widokiem z okna i kupić wycieczkę fakultatywną w obniżonej cenie. 

Ponadto można liczyć na zniżkę dla rodzin i stałych klientów, a także mieć pewność, że niezależnie od sytuacji na rynku cena zarezerwowanej wycieczki pozostanie niezmienna. Przy szybko rosnących cenach ta zaleta ma niebagatelne znaczenie.

Hiszpańskie wybrzeża, które warto odwiedzić

Costa Brava – północno – wschodnie wybrzeże Hiszpanii to przede wszystkim gratka dla miłośników klifów, przybrzeżnych skał i ukrytych wśród nich małych, kameralnych plaż. Jeśli ktoś woli tradycyjne piaszczyste plaże, to mamy dobrą wiadomość – na Costa Brava są i takie. Poza tym są tu doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, które wykorzystują zwłaszcza miłośnicy nurkowania i surfingu. Najpopularniejsze plaże to Platja Gran, Platja de Fenals i Platja de sa Tuna. Najważniejszym miastem w okolicy jest Barcelona – warto oderwać się na jeden dzień od szumu fal, by zobaczyć to niezwykle miasto. W ofercie ITAKI Costa Brava dostępne będzie od czerwca 2022.

Costa Dorada – tu dominują piaszczyste plaże w kolorze złota, stąd nazwa, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza złociste wybrzeże. Tutaj trudno o kameralny klimat, bo ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże przyciągają turystów nie tylko z Europy, ale i dalszych zakątków świata. Za to można liczyć na doskonale zagospodarowane i czyste plaże, na pewno dla nikogo nie zabraknie leżaków i parasoli. To region Hiszpanii, który tętni życiem nie tylko w dzień, ale także w nocy, dlatego chętnie przybywają tu młodzi ludzie. To właśnie na Costa Dorada znajduje się największy park rozrywki w Hiszpanii – Port Aventure. W Hiszpanii z ITAKĄ na Costa Dorada można się bawić od czerwca 2022.

Costa de la Luz – czyli wybrzeże światła. Piękne szerokie plaże i leżące przy nich klimatyczne hiszpańskie wioski to gwarancja sielskich wakacji dla tych, którzy na urlopie szukają oddechu od codzienności. Nie brak tu malowniczych wzgórz i dzikich plaż, na których nikt nie bywa. To chyba najmniej tknięty oddechem rynku turystycznego region Hiszpanii. Dzięki temu można zobaczyć ją taką, jaka jest naprawdę.

Na Costa de la Luz można się wybrać z ITAKI już w kwietniu 2022 lub później – wycieczki będą dostępne przez cały sezon.

Costa del Sol – wybrzeże słońca, najcieplejszy i chyba najczęściej odwiedzany przez turystów fragment hiszpańskiego wybrzeża. To tu znajdują się jedne z najlepszych pól golfowych w Europie. To właśnie na Costa del Sol narodziło się flamenco i corrida. Największym miastem w tej części wybrzeża jest Malaga, ale za sercem Andaluzji jest Antequera.

Costa del Sol znajduje się zarówno w zimowej, jak i letniej ofercie ITAKI.

Na koniec udajmy się na Majorkę, jedną z wysp należącego do Hiszpanii Archipelagu Balearów. To roztańczona wyspa pełna pubów, barów, dyskotek i klubów, w których można bawić się do rana. Piaszczyste plaże i gaje pomarańczowe to jej dwie najważniejsze wizytówki. Nie brak tu bardzo nowoczesnych kurortów, luksusowych hoteli i infrastruktury przygotowanej z myślą o zwiedzaniu wyspy przez turystów. Prawdziwy raj dla ludzi młodych, spragnionych rozrywki, ale rodziny z dziećmi też będą się tu dobrze bawić. Na Majorkę z ITAKĄ można wybrać się już w maju 2022.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%