Zamknij

Jak prawidłowo myć zęby?

08:30, 22.11.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 08:31, 22.11.2021

Zadbać o zęby w sposób profesjonalny można nie tylko w gabinecie stomatologicznym, ale przede wszystkim w domowym zaciszu. Często wydaje nam się, że wystarczy umyć zęby 2 razy dziennie, aby zachować ich zdrowie na długie lata. Tymczasem bardzo istotna jest również prawidłowa technika szczotkowania, a także pozostałe zabiegi, które pomogą zachować higienę jamy ustnej.

Jak prawidłowo myć zęby?

Większość z nas myje zęby szczoteczką manualną, która dobrze sprawdza się w sytuacjach, gdy chcemy zadbać o higienę jamy ustnej poza domem. Niemniej jednak 2 razy dziennie powinniśmy myć zęby za pomocą szczoteczki elektrycznej, która czyści zęby również od wewnętrznej strony oraz nie omija przestrzeni między zębowych. Wyjątek stanowią osoby, która mają bardzo wrażliwe na dotyk dziąsła - w ich przypadku o wiele lepiej sprawdzi się szczoteczka Curaprox Soft CS1560, która jest niezwykle delikatna, lecz zarazem doskonale radzi sobie z usuwaniem płytki nazębnej. Do mycia zębów należy wybrać odpowiednią pastę, najlepiej taką, która działa ściągająco na dziąsła bądź pomaga remineralizować szkliwo. Wielu osobom zależy na tym, aby pasta dodatkowo wybielała zęby. W tym przypadku należy sięgnąć po AP-24 NuSkin - pastę, która przede wszystkim poradzi sobie z bakteriami, a dodatkowo delikatnie wybieli zęby. Codzienne zabiegi higienizacyjne powinno wieńczyć usuwanie resztek jedzenia z przestrzeni między zębowych. Osoby, które mają stosunkowo prosty zgryz, mogą to robić za pomocą nici dentystycznej, która powinna poradzić sobie z zalegającymi drobinkami. Ci zaś, którzy noszą aparat ortodontyczny bądź mają problemy ze zgryzem, powinni wybrać Irygator dentystyczny HAXE

Kiedy udać się do dentysty?

Dbanie o zdrowie zębów powinno mieć miejsce przede wszystkim na co dzień, w domowym zaciszu. Niemniej jednak od czasu do czasu warto wybrać się do dentysty - stomatolodzy radzą, aby odwiedzać ich gabinety, w celach profilaktyczny, przynajmniej raz na pół roku. Jeśli w międzyczasie pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy, na przykład ból zęba, należy jak najszybciej udać się do dentysty, nie czekając przy tym, aż dolegliwość sama ustąpi. Warto mieć na uwadze, że u niektórych próchnica może rozwijać się bardzo szybko, powodując znaczne ubytki w zębie. Do gabinetu warto zajrzeć również w przypadku, gdy zauważymy, że nasze dziąsła krwawią - czy to podczas szczotkowania, czy nadgryzania twardych pokarmów. Krwawienie dziąseł może wynikać z zalegającego kamienia nazębnego, lecz może być również objawem paradontozy. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%