Zamknij
REKLAMA

Hosting – jaki wybrać?

08:02, 29.04.2022 | .

Żadna strona internetowa nie może działać bez hostingu. Tutaj wybór nie może być jednak przypadkowy. Hosting jest fundamentem, który wpływa na szybkość działania witryny www i na jej awaryjność. Jaki hosting wybrać?

Każdego dnia są uruchomione ogromne ilości stron internetowych. Dotyczy to zarówno witryn hobbistycznych, jak i komercyjnych. Jednak żadna z tych stron nie mogłaby funkcjonować bez hostingu. Miejsce na serwerze jest konieczne. To wymaga starannego wybrania hostingu.

Czym jest hosting?

Na początek należy wytłumaczyć, czym w ogóle jest hosting. W ten sposób określa się udostępnienie zasobów serwera przez dostawcę hostingu. Inaczej mówiąc, firma hostingowa ma serwer, a najczęściej wiele serwerów, które wynajmuje za opłatą i przechowuje w specjalnym miejscu nazywanym Data Center. Na dysku takiego serwera przechowywane są pliki strony www i dzięki temu jest ona dostępna przez cały czas w Internecie. Do wyboru są różne rodzaje hostingu.

Hosting współdzielony

Najprostsze rozwiązanie to hosting współdzielony. To idealna opcja dla małych serwisów, wizytówek firm online itp. Bez problemu można znaleźć tani hosting, ale dobry, który najczęściej oferuje renomowany dostawca usług internetowych. Na czym polega hosting współdzielony? Wiele wyjaśnia już sama nazwa. Fizyczny serwer jest dzielony na małe części i każda z nich jest wynajmowana innemu klientowi. Zasoby są wspólne i zwykle pojawiają się jakieś limity na ich wykorzystanie. 

Serwer VPS

Dla bardziej wymagających klientów firmy hostingowe przygotowały serwery VPS. To nadal serwery wirtualne, ale o zdecydowanie większym potencjale niż hosting współdzielony. Otrzymujemy gwarancję zasobów na odpowiednim poziomie. Do tego poszczególne serwery wirtualne są bardzo dobrze izolowane od siebie. VPS to duża możliwość konfiguracji. Taki hosting jest dobry dla dużych stron internetowych, portali oraz sklepów internetowych i usług online.

Serwer dedykowany

Na koniec przedstawiamy rozwiązanie hostingowe najbardziej zaawansowane: serwer dedykowany. To opcja dla najbardziej wymagających klientów – największych portali, wielkich firm, popularnych usług online itd. W tym przypadku klient firmy hostingowej otrzymuje do swojej dyspozycji cały serwer i nie musi się nim dzielić z nikim. Serwer dedykowany można dowolnie konfigurować do własnych potrzeb.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że dobry hosting to podstawa każdej strony internetowej. Wybierając wysokiej klasy rozwiązanie hostingowe, unikamy wielu kłopotów, jakie mogą się pojawić w związku z funkcjonowaniem naszego projektu internetowego.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%