Zamknij
REKLAMA

Drugie życie mebli z Przybyszewa. Tak samo dobre jak pierwsze (zdjęcia)

15:01, 13.05.2022 | .

Używane meble mogą być ładne, dobre i tanie! Można się o tym przekonać w Centrum Mebli Biurowych w Przybyszewie. To prężna firma zajmująca się od 7 lat między innymi obrotem używanymi meblami biurowymi – meblami poleasingowymi.

Obrót używanymi meblami biurowymi – ich skup i sprzedaż na rynku wtórnym to stosunkowo młody trend na polskim rynku, ale nie jest to rozwiązanie nowe, gdyż firmy tej branży z powodzeniem funkcjonują na rynkach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych od kilkudziesięciu lat.

W przypadku Centrum Mebli Biurowych w Przybyszewie – firmy założonej przez Przemysława Chmielarza i Krzysztofa Skibińskiego – pomysł na taką działalność zrodził się przypadkiem.

- Mój kolega pokazał mi fotel szwajcarskiej firmy pochodzący ze zlikwidowanego biura w Niemczech – opowiada Przemysław Chmielarz. – Fotel był w tak dobrym stanie, że od razu go kupiłem. I to za przysłowiowe grosze biorąc pod uwagę, że nowy kosztował 4000 złotych.

Pan Przemysław wyczuł, że na skupie i dalszej sprzedaży używanych mebli biurowych można zrobić interes. Podzielił się tym przekonaniem ze swoim sąsiadem Krzysztofem Skibińskim, który też uznał, że to dobry pomysł.

- Pojechaliśmy razem do Niemiec na rozeznanie rynku w takiej działalności – mówi pan Krzysztof. – Konkretnie do przedsiębiorcy zajmującego się przeprowadzkami firm, pozyskiwaniem od nich zbędnego wyposażenia biurowego i dalszym zagospodarowywaniem mebli biurowych. Krótko potem przywieźliśmy pierwszy transport takich mebli.

Ta pierwsza dostawa błyskawicznie rozeszła się wśród klientów. To ich tylko utwierdziło, że mieli dobry pomysł, że warto zajmować się taką działalnością. Nawiązali kolejne kontakty w Niemczech, ale zdarzało się też tak, że firmy likwidujące lub wymieniające dotychczasowe wyposażenie biur same zgłaszały się do nich.

Z biegiem czasu Centrum Mebli Biurowych zdobywało coraz większą renomę na rynku i poszerzało sieć kontaktów – nie tylko w Niemczech, także w Holandii, Austrii oraz w Polsce, gdzie duże firmy wymieniają meble.

- To znane firmy, a meble, które kończą u nich użytkowanie, są najczęściej bardzo dobrej jakości, zdarza się, że wręcz ekskluzywne. W obrocie takimi meblami się wyspecjalizowaliśmy, pozyskując je przeważnie w dużych miastach.

Asortyment w Centrum Mebli Biurowych w Przybyszewie jest bogaty - to między innymi szafy, szafki, regały, biurka kątowe i proste, zestawy prezesa i gabinetowe, kontenerki, fotele i krzesła biurowe, stoliki i stoły konferencyjne. Większość mebli jest w powtarzalnych ilościach, co pozwala skompletować całe zestawy do biura.

Zainwestowali we własny transport – busy, ciężarówki. Sprowadzają całe serie mebli biurowych, choć niekoniecznie sprzedają je później w komplecie – zdarza się, że pojedyncze sztuki. Co istotne, po selekcji jakościowej mebli te, które przeznaczają do dalszej sprzedaży, są prane, czyszczone, odświeżane. Przykładają również wagę do tego, aby były całkowicie sprawne.

- Meble dzielimy na dwie kategorie – prawie nowe, czyli tak zwanej pierwszej klasy i klasy drugiej – z nieznacznymi śladami użytkowania. Generalnie są one w bardzo dobrym stanie technicznym - trwałe i stabilne w eksploatacji, do tego precyzyjnie wykonane, z materiałów najlepszej jakości. Cieszą oko swoim oryginalnym wyglądem.

Klientów mają w całej Polsce, choć zdarzyło się im kilka zamówień z zagranicy. Meble sprzedają detalicznie i hurtowo. Wśród klientów mają rodziców dzieci, którzy dbają o to, aby fotel dla dziecka, czy biurko do odrabiania lekcji było odpowiednio dopasowane do użytkownika, aby poprzez dostępne regulacje „rosło” wraz z dzieckiem, zapewniało mu komfort, prawidłową postawę, zdrowy kręgosłup podczas użytkowania.

- W ofercie mamy także wynajem mebli dla firm, które czekają na nowe, zamówione wyposażenie biur, a do tego czasu mogą korzystać z naszego towaru. Obsługujemy też firmy, które funkcjonują w danym miejscu przez stosunkowo krótki czas, więc potrzebują tymczasowych mebli. Przecież biura organizowane np. na potrzeby prac sezonowych, kilkumiesięcznej budowy, czy regionalnej akcji charytatywnej nie wymagają inwestowania w drogie i nowoczesne wyposażenie. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się używane meble biurowe z naszej oferty, a ich zakup pozwoli zaoszczędzić sporą kwotę pieniędzy.

Zajmują się również demontażem mebli wymienianych przez firmy i montowaniem mebli z własnej oferty zamówionych przez tych właśnie klientów. Mogą też zająć się utylizacją wymienionych mebli.

Centrum Mebli Biurowych w Przybyszewie jest gotowe spełniać wszelkie oczekiwania klientów i dopasować się do ich potrzeb, a znakiem rozpoznawczym firmy i jej priorytetem jest profesjonalizm – zapewnienie obsługi na najwyższym poziomie.

Inna ważna sprawa - działalność firmy wydłuża średni cykl „życia” mebli o dobrych kilka lat, co jest korzystnym rozwiązaniem również dla środowiska naturalnego.

- Skupując i oferując klientom używane meble biurowe, konkurencyjne cenowo wobec nowych mebli, przyczyniamy się do zmniejszenia zużycia bogactw naturalnych i energii, a także do zmniejszania poziomu utylizacji, a więc ilości odpadów i emisji szkodliwych substancji do środowiska naturalnego – podkreśla pan Krzysztof.

Meble sprzedają głównie przez Internet, ale warto również skorzystać z ich magazynu w Przybyszewie i zobaczyć na żywo co oferuje ich firma. Sklep jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7-17, natomiast w soboty w godz. 8-14. Sobota to dzień skierowany także dla klientów indywidualnych, prywatnych.

- W naszej ofercie, przy współpracy z uznaną w Polsce fabryką mebli biurowych, mamy również nowe wyroby – na konkretne zamówienia, natomiast w magazynie przykładowe biurka regulowane elektrycznie, nawet do pozycji umożliwiającej pracę na stojąco, czyli rozprostowanie kości. Ale takie biurka posiadamy także w używanym stanie.

- Dla nas natomiast w takiej współpracy istotna jest możliwość dalszego zagospodarowywania mebli z biur na nowo zaaranżowanych.

Siódme urodziny Centrum Mebli Biurowych w Przybyszewie były okazją do zorganizowania okolicznościowego pikniku dla pracowników firmy, ich rodzin oraz przedstawicieli kontrahentów.

Z tej okazji również już teraz zapowiadają promocję mebli do nauki dla dzieci i młodzieży, która będzie miała miejsce w sierpniu.

Centrum Mebli Biurowych
ul. Wiejska 22b
64-100 Przybyszewo
Tel. 727 909 139, e-mail: [email protected]
Więcej informacji tutaj 

Ekipa Centrum Mebli Biurowych w Przybyszewie zachęcała klientów do skorzystania z oferty podczas pikniku z okazji 7-lecia firmy.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%