Zamknij
REKLAMA

Pieniądze dla Leszna, Krzemieniewa, Święciechowy i Wijewa. Na program OSA

13:10, 23.05.2019 | lm
Skomentuj
REKLAMA

- Milion trzysta tysięcy złotych przyznało Ministerstwo Sportu i Turystyki dla gmin z naszego regionu, które złożyły wnioski w programie Otwartych Stref Aktywności (OSA). Dzięki tym funduszom powstaną siłownie plenerowe, strefy relaksu czy też sprawnościowe place zabaw dla najmłodszych – informuje poseł Jan Dziedziczak, który zabiegał o pozyskanie tych środków.

To już druga edycja Programu. W ciągu dwóch lat zostało dofinansowanych 2950 obiektów na terenie całego kraju. Na ten cel Ministerstwo Sportu przeznaczyło blisko 105 mln zł.

- W powiecie leszczyńskim pieniądze otrzymają gminy;  Krzemieniewo, Święciechowa i Wijewo, a ponadto miasto Leszno, Śmigiel, Pępowo, Krobia oraz powiat kościański i gmina Czempiń. W strefach, które tam powstaną prócz siłowni będą place zabaw, strefy relaksu i gier, a wszystko to w otoczeniu zieleni. Mają to być miejsca odpoczynku i integracji skierowane dla dzieci, młodzieży ale także osób starszych, jednym słowem są przeznaczone dla całej społeczności lokalnej - zapewnia poseł Dziedziczak.

(lm )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Antywirus Antywirus

0 1

Tylko Jan Dziedziczak do PE. 18:36, 23.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA