Zamknij
REKLAMA

Awanse i odznaczenia dla strażaków (zdjęcia)

14:48, 24.05.2019 | Tekst i fot. J.W.
Skomentuj
REKLAMA

Leszczyńscy strażacy obchodzili dziś swoje święto. Uroczystość z okazji Powiatowego Dnia Strażaka połączona z wręczeniem awansów i odznaczeń odbyła się w Komendzie Miejskiej PSP.

Wśród gości uroczystości byli m.in. poseł Jan Dziedziczak, przedstawiciel komendanta wojewódzkiego PSP w Poznaniu, władze miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego, kapelan wielkopolskich strażaków.

Złotym medalem "Za długoletnią służbę: odznaczony został st. ogn. Grzegorz Wolniczak, srebrnym medalem st. kpt. Marek Marcinek, brązowym medalem st. kpt. Paweł Plewa.

Brązową odznaką "Za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej" wyróżniony został asp. sztab. Marcin Andersz.

Zarząd Wojewódzki Związku OSP RP nadał brązowy medal "Za zasługi dla pożarnictwa" Jackowi Napieralskiemu, nadleśniczemu z Nadleśnictwa Karczma Borowa oraz temu Nadleśnictwu i Nadleśnictwu Włoszakowice.

Na uroczystości poinformowano, że podczas wielkopolskich obchodów Dnia Strażaka złotym medalem za długoletnią służbę, przyznanym za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, odznaczony został st. bryg. Maciej Zdęga, komendant miejski PSP w Lesznie. Na tych samych obchodach na stopień starszego kapitana awansowany został Paweł Plewa. Na centralnych obchodach Dnia Strażaka w Warszawie awans na stopień młodszego kapitana odebrali Szymon Kurpisz i Paweł Wolniczak.

Na uroczystości w KM PSP awansowani zostali: na młodszego brygadiera - Jakub Stryjak, na starszego kapitana - Szymon Angier, na kapitana - Jakub Angier, na aspiranta - Adrian Kurpisz, Krzysztof Przezbórski, Jędrzej Statuski, na starszego ogniomistrza - Błażej Jankowski, na młodszego ogniomistrza - Paweł Bura, Jakub Golański, Marcin Klimaszewski, Daniel Konatowski, Tomasz Walkowiak, Paweł Wiatrowski, na starszego sekcyjnego - Maciej Pawlisiak, Filip Rolla, na sekcyjnego - Krzysztof Klak, Tomasz Nicpoń, na starszego strażaka - Łukasz Kalitka i Tomasz Nowacki.
Dyplomem komendanta głównego PSP wyróżniony został asp. sztab. Jacek Nowak.

Uhonorowano też strażaków ochotników. Tytuły Powiatowego Działacza Roku i Wielkopolskiego Działacza Roku 2018 otrzymał druh Marek Rybiński z OSP Dąbcze, natomiast tytuły Powiatowego Strażaka Roku i nominację do tytułu Wielkopolskiego Strażaka Roku 2018 - druh Szymon Kurpisz z OSP Niechłód. Z kolei Powiatową i zarazem Wielkopolską Jednostką OSP Roku 22018 została uznana OSP Krzycko Wielkie.

Poseł Jan Dziedziczak podziękował strażakom za to, że ratują zdrowie, życie i mienie. Podkreślił, że straż pożarna niezmiennie cieszy się wysokim zaufaniem społecznym, że jest zawsze dobrze oceniana i że nigdy nie słyszał skargi na ani jednego strażaka. W podobnym tonie wypowiadał się leszczyński starosta.

(Tekst i fot. J.W.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

LeszczyniankaLeszczynianka

1 0

Gratulacje! Dla Pawła Plewy w szczególności. Walkę stoczył o życie... dzielny strażak. 21:56, 24.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz