Zamknij
REKLAMA

Tak się bawią maluchy. Chronią środowisko i świętują (zdjęcia)

15:05, 20.09.2019 | kin, fot. K. Zydorowicz
Skomentuj
REKLAMA

Inaczej niż zwykle Leszno świętowało w piątek Dzień Przedszkolaka. Obchody przeniosły się na teren Przedszkola Miejskiego nr 10, w którym zjawiło się wielu ważnych gości z prezydentem Łukaszem Borowiakiem na czele.

7 Dzień Przedszkolaka w Lesznie został połączony z posumowaniem działań podjętych przez maluchy w ramach Aktywnego Obywatelskiego Leszna oraz z ekologicznym Festiwalem Pszczelim, który jest tradycją w PM nr 10.

- Melduję o zadaniach podjętych przez wszystkie przedszkola w ramach Aktywnego Obywatelskiego Leszna oraz obchodów 7 Dnia Przedszkolaka. Wszystkie obecne tutaj placówki działały bardzo prężnie, sumiennie angażowały nie tylko siebie, ale i całe rodziny, nawiązywały współpracę z różnymi instytucjami - mówiła Dominika Spychaj, nauczycielka z PM nr 10.

Wśród przeprowadzonych akcji wymieniła m. in. zbiórkę surowców wtórnych, tworzenie kącików ekologicznych, tereny zielone były przyozdabianie nową roślinnością, odbyły się pokazy mody ekologicznej, eko-konkursy, happeningi i akcje porządkowe wokół przeszkoli i na terenie miasta.

- Powinniśmy przez cały rok pracować na rzecz środowiska i wiem, że to się dzieje w leszczyńskich placówkach, za co wam dziękuję. Dużo się ostatnio działo w placówkach oświatowych, miałem okazję uczestniczyć w wielu dobrych akcjach i projektach - mówił prezydent Leszna Łukasz Borowiak.

Spotkanie było okazją do podsumowania międzyprzedszkolnego konkursu ekologicznego "Mała pszczółka przedszkolaka przyjaciółka", w którym wyróżnienia otrzymały przedszkola miejskie nr 4, 5, 7, 10 i 21. Nagrody wręczały Beata Majewska i Renata Rangno, dyrektorki Przedszkoli nr 10 i 20 w Lesznie. Do każdej nagrody dołączana była sadzonka drzewka, którą laureaci zasadzą w ramach zazieleniania swojego otoczenia.

Po części oficjalnej rozpoczął się festyn z wieloma atrakcjami dla przedszkolaków. Były zabawy muzyczne, taneczne, sportowe, kreatywne, a także degustacja wyrobów miodowych, spotkanie z pszczelarzem oraz strażakiem. 

[ZT]44054[/ZT]

 

(kin, fot. K. Zydorowicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA