Zamknij
REKLAMA

Przybywa łóżek covidowych w szpitalach w Gostyniu i Rawiczu

09:55, 15.11.2021 | J.W. Fot. pixabay
Skomentuj
REKLAMA

Decyzją wojewody wielkopolskiego w szpitalu w Rawiczu uruchomionych zostanie 35 łóżek covidowych. Miało być aż 50. W związku z tym nie dojdzie do ponownego uruchomienia ginekologii i porodówki.

Szpital w Rawiczu był przekształcony wyłącznie w covidowy rok temu, a został odblokowany dla tzw. zwykłych pacjentów dopiero w połowie tego roku. Nie udało się w nim jednak ponownie uruchomić oddziału ginekologiczno-położniczego, gdyż brakowało personelu. Większość lekarzy, położnych i pielęgniarek, które pracowały na tym oddziale, odeszła z niego po przekształceniu szpitala w covidowy i znalazła sobie pracę w innych placówkach służby zdrowia.

Obecnie były jednak plany reaktywacji tego oddziału, miało tak się stać po 30 listopada. Te plany są już nieaktualne w związku z decyzją wojewody nakazującą szpitalowi utworzenie od 17 listopada 35 łóżek covidowych, w tym 2 intensywnej terapii. Wojewoda chciał, aby takich łóżek było 50, jednak staraniem dyrekcji lecznicy i władz powiatowych zmniejszył tę liczbę do 35 łóżek.

Szpital w Rawiczu nie musi likwidować (jeszcze) miejsc dla zwykłych pacjentów, ale decyzja wojewody o utworzeniu łóżek covidowych wymusiła reorganizację funkcjonowania placówki.

- Łóżka covidowe będą umieszczone na oddziale chirurgii na pierwszym piętrze, ale funkcjonowanie tego oddziału nie zostanie zawieszone, gdyż będzie on przeniesiony na wyższe piętro - tam, gdzie był oddział ginekologiczno-położniczy - powiedział Adam Sperzyński, rawicki starosta.

W związku z tymi zmianami pacjentki, które już mają skierowanie (w tym w trybie pilnym) na rawicką ginekologię, powinny udać się do innych placówek, np. szpitala w Lesznie.

Dodajmy, że decyzją wojewody szpital w Gostyniu musiał zwiększyć liczbę łóżek covidowych do 60, czyli podwójnie. W efekcie zawieszono funkcjonowanie oddziału chirurgii ogólnej. Wcześniej, gdy wojewoda nakazał utworzenie 30 łóżek, wstrzymano działalność gostyńskiej porodówki.

[ZT]51994[/ZT]

 

(J.W. Fot. pixabay)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

lolo

0 0

starczy to możecie se lotki wyciągać 12:12, 15.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PolakPolak

1 0

Co to jest!! A do innych chorób nic nie przybywa...?? 13:49, 17.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%