Dwa dni walki o medale we Włoszakowicach. Srebrny dla Jakuba Klimpela (zdjęcia)

21:29, 24.01.2021 JAC fot. JAC Aktualizacja: 20:24, 25.01.2021

Cała kolarska Polska zjechała na dwa dni do Włoszakowic, które miały zaszczyt zorganizować 84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Prezes Polskiego Związku Kolarskiego, Krzysztof Golwiej wyraził wielkie uznanie dla twórców tej wspaniałej imprezy.

Wśród kilkuset uczestników nie zabrakło przedstawicieli leszczyńskiego kolarstwa. Największy sukces odniósł Jakub Klimpel z Realu 64-100 Leszno, zdobywając srebrny medal w kategorii juniorów młodszych. Jego klubowy kolega Wiktor Staniewski był 12, a Marcel Kożyczak, leszczynianin startujący w barwach KKS-u Gostyń - 30.

Wśród juniorów Kacper Bartkowiak był 26, Klaudiusz Maciejewski 44, a Jakub Banaszkiewicz  - KKS Gostyń - 50.

W wyścigu młodziczek 12. miejsce zajęła Aleksandra Domaniecka - Real 64-Sto, a 25. miejsce Zuzanna Michalewicz Kołownik Włoszakowice, natomiast w gronie młodzików 15. miejsce zajął Bartosz Drożdżyński - Real 64-Sto, 32. Jan Mróz - KKS Gostyń, a 41. Bartosz Bartkowiak - Real 64-Sto.

Ostatnim akordem mistrzostw był wyścig elity, w którym od startu do mety prowadził Marek Konwa i zdobywając dziewiąte złoto w karierze. Swoją waleczność pokazał Grzegorz Grabarek z leszczyńskiego Realu 64-Sto, plasując się na 5. pozycji.

Z bardzo dobrej strony w tym wyścigu zaprezentował się przedstawiciel gospodarzy, Piotr Mierzyński startujący obecnie w barwach Chrobrego Scott Głogów. Wśród Orlików był 6, a 12. miejsce zajął zawodnik Real 64-Sto Kacper Fiszer. Karolina Cierluk - Real 64-Sto była 7 kobietą w wyścigu elity.