Piłkarze KP Polonia 1912 Leszno znów wiceliderem tabeli

18:46, 28.09.2024 Tekst i fot. D. Cegielski Aktualizacja: 18:58, 28.09.2024
reo

Piłkarze KP Polonia 1912 Leszno znów są wiceliderami wielkopolskiej IV ligi. Stało się tak po ich sobotniej wygranej nad Ostrovią Ostrów Wielkopolski i porażce Obry 1912 Kościan w Ślesinie.

Leszczynianie ponownie musieli sobie radzić w okrojonym składzie, ale byli mocno podrażnieni po ubiegłotygodniowej porażce z Mieszkiem w Gnieźnie. Mieli nieco ułatwione zadanie, gdyż już od 15. minuty grali z przewagą jednego zawodnika, gdyż czerwoną kartkę za faul na Jędrzeju Wosiaku zobaczył gracz Ostrovii. Rywale zaczęli się bronić, ale ataki gospodarzy nie przyniosły rezultatu do przerwy. Po 45 minutach mieliśmy bezbramkowy remis.

Gole podały dopiero po przerwie. Oba zdobył Adam Piwoński. Ten piłkarz mógł ustrzelić klasycznego hat-tricka, ale po jego uderzeniu piłka obiła poprzeczkę Ostrovii. Skończyło się zatem na wyniku 2:0 dla Polonii.