Świetna postawa Realu Astromal Leszno i jego bramkarza

18:53, 28.09.2024 .Tekst i fot. ceg Aktualizacja: 19:10, 28.09.2024

Po raz drugi w tym sezonie komplet punktów w rozgrywkach I ligi zainkasowali piłkarze ręczni Realu Astromal Leszno.

W sobotę leszczynianie po raz drugi w tym sezonie grali przed własną publicznością. W sobotni wieczór podejmowali w hali Trzynastka ŚKPR Świdnica. Dość pewnie poradzili sobie z drużyną gości, wygrywając 27:20.

Nasi szczypiorniści dominowali od początku. Lekką zadyszkę złapali na początku drugiej połowy.

- Poza tym małym przestojem, po którym rywale zbliżyli się na dwie bramki, mecz w naszym wykonaniu oceniam pozytywnie - powiedział Maciej Wierucki, szkoleniowiec Realu Astromal Leszno. - Mamy kolejne zwycięstwo i kolejny komplet punktów na koncie. To cieszy.

Na uwagę zasługuje postawa Jakuba Skorupińskiego. Bramkarz leszczyńskiej drużyny w drugiej połowie wręcz zamurował bramkę gospodarzy i był niezwykle skuteczny.