Zamknij
REKLAMA

Odliczamy godziny do koncertu, jakiego w Lesznie jeszcze nie było. Zobaczcie, kto wystąpi (zdjęcia)

11:59, 20.05.2020 | jrs, Fot. Joanna Jęsiek - Miejski Ośrodek Kultury
Skomentuj
REKLAMA

Coraz bliżej do Dni Leszna 2020. Koncert z okazji święta miasta po raz pierwszy odbędzie się w sieci.

Będzie go można zobaczyć w piątek, 22 maja na fanpage "NetArt100Leszno" na Facebooku. Rozpocznie się o godz. 20.

Miejski Ośrodek Kultury do współtworzenia koncertu zaprosił 8 zespołów i artystów. Kilka słów o nich.

SIMPLY FLOW - zespół utworzony w 2018 roku pod wpływem chwili, ale nie na chwilę. Muzykom akustyczne granie sprawia dużo przyjemności, a praca nad własnym materiałem pozwala rozwijać się i zbierać nowe doświadczenia. Simply Flow tworzą: Karolina Zygner - wokal, Paweł Pawlak - gitara, Wojtek Bosko - gitara, Grzegorz Przewoźny - bas i Michał Domagała - cajon, instrumenty perkusyjne.

WAKACYJNI - są grupą przyjaciół. Mimo że zasilają różne zespoły, spotykają się, by wspólnie grać. W skład zespołu wchodzą dwa rodzeństwa: Arkadiusz - wokal, trąbka i Jędrzej Kaczmarek - saksofon, wokal oraz Dariusz - gitara basowa i Zbigniew Woźniak - perkusja. Niewątpliwym atutem grupy jest Robert Misiak - gitara klasyczna, który ruchem scenicznym porywa tłumy.

SUNDAY MORNING - formacja stworzona przez muzyków, których fascynacje i inspiracje muzyczne mimo że osobno mocno od siebie odbiegają, to razem tworzą harmonijny kolektyw. Przez 4 lata działalności grupa nagrała pierwszą autorską płytę "Sunday Morning". Kompozytorem utworów jest gitarzysta Przemek Maćkowiak, teksty napisały Sabina Klak i wokalistka zespołu Daria Kaczór.

HASH - w 1989 roku założyli Irek Pecolt i Sławek Otulakowski. Zespół wydał płyty "Uderzenie", "Chcemy tylko grać", i "W cieniu purpurowego drzewa". Motywem przewodnim formacji było hasło "hard rock". Grupa supportowała m.in. Various Manx, Republika, Athmosphere, Perfect i Turbo. W jego składzie grają: Irek Pecolt "Łoś" - gitara i wokal, Sławek Otulakowski "Pierzasty" - gitara, Darek Skiba "Loliks" - gitara basowa i Remi Mikołajczyk "Seju" - perkusja.

HUBERT SZCZĘSNY & JACEK JAGUŚ - w 2019 roku stworzyli wspólny muzyczny projekt. Zagrali w duecie kilkanaście koncertów w Polsce i poza krajem. Kompozycje to w większości autorski materiał Huberta zaaranżowany na dwie gitary, choć coraz częściej w procesie twórczym bierze udział Jacek, który w swoim zespole JJ Band jest autorem większości tekstów oraz muzyki.

Projekt MANIA Akustycznie - został stworzony przez Annę Dobrzycką w 2018 roku. Dzięki współpracy z zaufanymi muzykami, jej autorskie teksty, odziane w ciekawe aranżacje, wychodzą na światło dzienne. Artystka do projektu zaprosiła m.in. gitarzystę Macieja Knopa, z którym gra obecnie koncerty akustyczne.

ROMAN REED-JARZĄBEK - przygodę ze sceną rozpoczął w latach 90. akompaniując na gitarze m.in. Andrzejowi Krzywemu, Joannie Liszowskiej i  Ryszardowi Rynkowskiemu. Wydał album "Roman Reed", z którego utwory były prezentowane na antenach radiowych całej Polski, a singiel "Grzechy" zdobył statut "Piosenki Dnia Jedynki Polskiego Radia". Finalista polsatowskiego "All Together Now". Realizuje się w poznańskim zespole ERII. 

WOJTEK FRĄCKOWIAK - laureat m.in. poznańskiego T. Burton Festiwal w 2015 roku, zdobywca pierwszego miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki w Lesznie w 2014 roku i w konkursie "Zagraj i Wygraj" za najlepszą aranżację melodii "Koziołka Matołka", wyróżniany na Warsaw Fingerstyle Festiwal. 

Zespoły nagrywały swoje występy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, obecnie trwa montaż materiału. A już 22 maja koncert będzie do obejrzenia w internecie.

Zdjęcia z nagrań artystów, którzy wystąpią na Dniach Leszna 2020 w galerii poniżej.

(jrs, Fot. Joanna Jęsiek - Miejski Ośrodek Kultury )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA