Zamknij
REKLAMA

Rok akademicki czas zacząć, chociaż nie wszystko będzie takie samo, jak w latach minionych (zdjęcia)

12:07, 01.10.2020 | jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek
Skomentuj
REKLAMA

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku po półrocznej przerwie spowodowanej pandemią wznawia działalność. - Chcemy wspierać aktywność seniorów w sposób odpowiedzialny i bezpieczny - na inauguracji roku akademickiego mówiła Maria Zielony, prezes UTW. 

- Dziękujemy za wspieranie naszej działalności władzom miasta i współpracującymi z nami instytucjom i placówkom. Mamy nadzieję, że będziemy mogli przejść przez ten trudny czas ograniczeń spowodowanych pandemią i utrzymać naszą działalność - dodała M. Zielony. 

Wiceprezydent Piotr Jóźwiak, w imieniu władz miasta i powiatu leszczyńskiego, złożył gratulacje z okazji rozpoczynającego się roku akademickiego.

- Bardzo się cieszę, że chcecie państwo aktywnie funkcjonować i zdobywać mądrość oraz wiedzę.

Obecna sytuacja wymusiła jednak pewne zmiany.

- Zajęcia odbywać się będą w ograniczonym zakresie. Niektóre szkolenia i działania sekcji zostaną w tym semestrze zawieszone - zapowiedziała prezes UTW. 

Gratulacje z okazji rozpoczęcia roku akademickiego złożyli również przedstawiciele UTW w Głogowie.

Wykład inauguracyjny wygłosił Tomasz Karmiński, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie. Mówił na temat "Medycyny w czasach pandemii".

- Jestem pod dużym wrażeniem frekwencji, bo to pokazuje jak silna jest potrzeba spotkania z drugim człowiekiem i wykłady online mogą być skutecznym narzędziem, ale nie da się tak długo funkcjonować - mówił T. Karmiński.

Uroczystość odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury.

(jrs, Fot. J. Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%