Zamknij
REKLAMA

IMiGW ostrzega: w nocy może być bardzo niebezpiecznie! (mapka)

12:46, 05.08.2022 | lm, Fot. pixabay.com
Skomentuj
REKLAMA

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla Leszna i powiatu leszczyńskiego. Nie dość, że teraz jest upał, to jeszcze w nocy mają być burze z gradem. 

Prawdopodobieństwo wystąpienia burz oceniane jest na 80 procent. Miejscami mają im towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Nie jest wykluczony także grad. Ostrzeżenie obowiązuje w piątek, 5 sierpnia od godz. 22 do soboty, 6 sierpnia do godz. 6 rano.

SMS-y z ostrzeżeniami wysyła też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa: Uwaga! Wieczorem i w nocy (5/6.08) możliwe wystąpienie gwałtownych burz z gradem i silnego wiatru. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

Na mapce Leszno i okolice są zaznaczone na pomarańczowo. To oznacza ostrzeżenia drugiego stopnia. Najgorzej ma być tam, gdzie jest kolor czerwony - to ostrzeżenia trzeciego stopnia.

Przypominamy także, że nadal obowiązuje ostrzeżenie IMiGW przed upałami. Mają zelżeć w piątek wieczorem, w sobotę temperatura ma być letnia, ale bez męczącego skwaru. 

(lm, Fot. pixabay.com)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

VV

2 0

MEZOSKALOWA PAPLANINA

Leszno będzie ominięte przez burze bardziej z północy, czy z południa? Jak obstawiacie? Ja przewiduję, że z północy, choć biorę też pod uwagę, że komórki burzowe mogą się (jak to często bywa) tuż przed Lesznem rozmemłać, a jak je miną, to znów scalić i iść dalej, bo tak już z tym naszym miastem jest w kwestii tego typu zjawisk atmosferycznych. Leszno unika burz zwinniej, niż matrixowy Smith kul. A żeby Lesznu pogoda zrobiła "dodge this" to musiał by być orkan albo derecho.

IMGW informuje, że u nas...

Burze z gradem - stopień 2 (dzisiaj 22:00 - jutro 06:00)
Upał - stopień 2 (przedwczoraj 13:00 - dzisiaj 18:00)

Na PŁB jesteśmy na granicy "R" i "1", więc szału nie ma.

Na TwojaPogoda mamy prognozowaną aktywność burz "ŚREDNIA", więc już ciekawiej.

Reasumując... pewnie gdzieś tam w dali międzychmurowe będzie widać i troszkę popada, z wietrzykiem muskającym liście. Nie ma się czym ekscytować. Ale to tylko moja autorska prognoza na podstawie czyichś profesjonalnych i własnych obserwacji, więc nie traktujcie moich słów poważnie. 13:41, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

VV

1 0

Patrząc na radar opadów i burz, mam wrażenie, że przez całą noc u nas i wokół nas nawet kropla deszczu nie spadnie, nie mówiąc już gradzie, burzy czy wichurach. Z czego mają te deszcze czy burze powstać? Sami zobaczcie...

burzowo.info 21:47, 05.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

eloelo

1 0

leszno burzoodporne 00:55, 09.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%