Zamknij
REKLAMA

Zamknięty wyjazd z Krasińskiego, na wiadukcie korki. Jak je ominąć? (zdjęcia i mapka)

10:22, 09.10.2019 | lm, Fot. L. Matuszewska
Skomentuj
REKLAMA

Od środy, 9 października zamknięte jest skrzyżowanie Alei Krasińskiego z Alejami Jana Pawła II przy wiadukcie. Sprawdziliśmy, jak radzą sobie kierowcy.

Wielu kierowców jadących Alejami Krasińskiego dopiero dojeżdżając do skrzyżowania przy wiadukcie orientuje się, że dalej jechać już nie mogą. Dlatego skręcają na Nowy Rynek. Zakorkowana jest przez to ulica Klonowicza, na której są teraz tymczasowe przystanki autobusowe dla kilku linii komunikacji miejskiej. Dziś sytuację utrudnia fakt, że jest dzień targowy, więc ruch, głównie pieszych, jest znacznie większy niż w inne dni.

Z Alei Krasińskiego w Aleje Jana Pawła II nie ma wyjazdu w żadnym kierunku - ani na wiadukt, ani na wprost, ani w lewo. Ten wyjazd jest całkowicie zamknięty. Tylko piesi mogą swobodnie przechodzić przez przejście przy Szkole Podstawowej nr 1. 

Zamknięta dla ruchu samochodowego jest północna nitka Alei Jana Pawła II od skrzyżowania z Chrobrego do wiaduktu. Wszystkie pojazdy jeżdżą teraz nitką południową, gdzie jest ruch w obu kierunkach. Dopiero na wysokości hali Ćwicznia Miejska samochody jadące w kierunku na Wschowę kierowane są północną nitkę wiaduktu. Jazda na wiadukcie odbywa się bardzo wolno, tworzą się korki, choć pewnie w godzinach szczytu popołudniowego będzie znacznie gorzej.

Jak ominąć korki? 

Drogowcy i urzędnicy przygotowali takie zalecenia:

* Aleje Krasińskiego – zamknięty odcinek od ul. Nowy Rynek do Al. Jana Pawła II:

        -  zalecany objazd w kierunku Alei Konstytucji 3 Maja: Aleje Krasińskiego - Nowy Rynek - Tama Kolejowa - Kustronia -  Norwida - Aleje Jana Pawła II
        -  zalecany objazd w kierunku ul. Szybowników: Aleje Krasińskiego - Nowy Rynek - Tama Kolejowa - Obrońców Lwowa - Chociszewskiego - Dożynkowa.

* ulica Norwida - wprowadzony zakaz jazdy na wprost w Aleje Krasińskiego i w lewo na wiadukt. Możliwy skręt w prawo w Aleje Jana Pawła II:

       -  zalecany objazd do Alei Krasińskiego: Norwida - Kustronia - Tama Kolejowa - Nowy Rynek - Przemysłowa - Marcinkowskiego

       - zalecany objazd w kierunku ul. Szybowników: Norwida - Obrońców Lwowa - Chociszewskiego - Dożynkowa.

* wiadukt - wprowadzony zakaz skrętu w lewo w Aleje Krasińskiego. Możliwa jazda na wprost (Aleje Jana Pawła II) i w prawo (ul. Norwida)

       -  zalecany objazd do Alei Krasińskiego: Norwida - Kustronia - Tama Kolejowa - Nowy Rynek - Przemysłowa - Marcinkowsiego.

* Aleje Jana Pawła II - wprowadzony zakaz skrętu w prawo w Aleje Krasińskiego, a także zakaz skrętu w lewo (ul. Norwida). Możliwa jest jedynie jazda na wprost (wiadukt):

         - zalecany objazd do Alei Krasińskiego: Aleje Jana Pawła II - J. Dąbrowskiego - Niepodległości - Ofiar Katynia -Marcinkowskiego.

* ul. Chrobrego - wprowadzony zakaz skrętu z Alei Jana Pawła II w Chrobrego w obu kierunkach.

        -  zalecany objazd z wykorzystaniem ulicy Dąbrowskiego i placu Komeńskiego.

 

 

(lm, Fot. L. Matuszewska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

uwaga!uwaga!

2 0

Przecież korki na al. Jana Pawła tworzą się przez pieszych, którzy wpychają się pod auta na przejścou między Korcza a Krasinskiego.. Powinni zamknąć to przejść ale wprowadzić tymczasową sygnalizację żeby się trochę zebrało osób do przejścia nie co chwilę ktoś wpycha się na pasy.. 15:51, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zatorzankazatorzanka

5 0

Serio nie da rady otworzyć warunkowo przejazd kolejowy na słowiańskiej? Wiadomo w jednym kierunku bo po super remoncie tejże ulicy inaczej się nie da... 19:07, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kierowca Kierowca

1 0

Kiedy będzie otwarta droga w kierunku Osiecznej? 17:54, 10.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA