Zamknij
REKLAMA

Pochwalał nazizm i rasizm. Grozi mu do 2 lat więzienia (zdjęcia)

11:37, 19.07.2021 | J.W. Fot. Rydzyna24.pl
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z Leszna zatrzymali 20-latka z gminy Rydzyna, który poprzez umieszczenie naklejek w miejscach publicznych propagował faszystowski ustrój państwa i przemoc wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej i płciowej.

11 lipca na jednym z lokalnych portali internetowych pojawiła się informacja, że na osiedlu domków jednorodzinnych w Dąbczu ktoś umieścił naklejki z nazistowskimi i rasistowskimi symbolami - propagujące faszystowski ustrój państwa i nawołujące do przemocy wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej i płciowej. Hasła z naklejek nawoływały do przemocy wobec tych osób. Na części z nich znajdowały się nazistowskie symbole.

- Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem tego typu zachowanie jest karalne - mówi Monika Żymełka, rzeczniczka leszczyńskiej policji. - Karalna jest także publiczna pochwała popełnienia przestępstwa, a treści naklejek popierały przemoc wobec osób o odmiennej tożsamości seksualnej lub płciowej i zawierały hasła, na przykład „Popieram przemoc wobec LGBT”.

Tego typu naklejki znajdowały się na różnego rodzaju słupach, hydrantach i tablicach ogłoszeniowych.

Kryminalni kilka dni później zatrzymali w miejscu zamieszkania 20-letniego mieszkańca gminy Rydzyna. Podczas przeszukania jego domu znaleźli wiele przedmiotów i elementów odzieży z symbolami i hasłami o treściach faszystowskich i rasistowskich. W pokoju chłopaka w szufladzie szafki policjanci okryli także amunicję i pistolet gazowy, na którego posiadanie nie miał wymaganego zezwolenia.

Zatrzymany usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw związanych z nawoływaniem do nienawiści i pochwalania przemocy oraz posiadania bez zezwolenia broni palnej.

Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

(J.W. Fot. Rydzyna24.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (8)

9 3

Taka jest u nas wolność słowa. Wolno wypowiedzieć tylko to co sobie życzą politycy. 13:17, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LL

8 1

Dla mnie takie hasła brzmią sarkastycznie. To wygląda jak żart, coś jakby np.: "Nie podoba Ci się mój komentarz? Wyp... z Polski". Szczególnie udana jest ta wlepka z bohaterami Ku Klux Klanu. 15:15, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarekMarek

7 0

Podobnej retoryki używają PiS i PO.
Inna sprawa, że jak ktoś popiera narodowy socjalizm (nazizm) to jest złym człowiekiem, ale jak inni działają na rzecz jeszcze bardziej zbrodniczego systemu czyli komunizmu to jest super.
15:21, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Taka prawdaTaka prawda

7 1

Wlepki nawołujące do popierania lewicowych organizacji np. podszywających się pod rzekome osoby homoseksualne celem prezentacji swoich ideologii, nikomu nie przeszkadzają. 15:25, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

..

5 2

teraz już nawet nie można mieć własnego zdania, bo od razu wejdą do domu i sprawa sądowa 16:10, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LL

4 2

Szkoda chłopaka.
Miał poglądy z którymi większość się nie zgadza więc go skażą. Jak by propagował np. LGBT, za którym stoją lewicowe organizacje to by go wychwalali jako bohatera, ale On niestety miał swoje własne poglądy. Może to jest *%#)!& dla większości społeczeństwa, ale chyba ma do tego prawo aby móc wyrazić siebie. 19:22, 19.07.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LL

2 0

* ocenzurowane słowo to: g ł u p i e
to nie jest wulgaryzm 19:25, 19.07.2021


ahaaha

1 1

a pewnego innego typu naklejeczki tęczowe by były promowane jeszcze w tv pewnie tak jak covidianska szopka?? jaja 23:17, 19.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%