Zamknij
REKLAMA

Alarm bombowy w szkole, w związku z wyborami i tym, że zamach szykuje przeciwnik PiS

15:16, 11.10.2019 | J.W. Fot. Justyna Rutecka-Siadek
REKLAMA
Skomentuj

Około godziny 15 w piątek zakończyła się akcja przeszukiwania Zespołu Szkół Rolniczo-Budowlanych w Lesznie, gdzie miał być podłożony ładunek wybuchowy. Czy go znaleziono i co wiadomo w tej sprawie?

Policję i straż pożarną wezwano po tym, jak około południa do administracji szkoły przesłano e-mail o zagrożeniu... zamachem bombowym związanym z wyborami parlamentarnymi. W szkole będzie bowiem funkcjonował w niedzielę lokal wyborczy.

Ktoś w e-mailu napisał jednym ciągiem zdanie: "Przeciwnik PiS szykuje zamach na szkole, ktorej są wybory przygotujcie sie beda ofiary".

Szkoła uruchomiła procedury alarmowe powiadamiając odpowiednie służby. Z placówki ewakuowano wszystkich uczniów, nauczycieli i innych pracowników - łącznie 522 osoby. Czekali w bezpiecznym miejscu do zakończenia akcji.

Policja sprawdziła wszystkie pomieszczenia. W akcji brała udział grupa rozpoznania minersko-pirotechnicznego wraz z psem wyszkolonym do wyszukiwania ładunków wybuchowych. Niczego podejrzanego nie znaleziono.

Policja dalej zajmuje się tą sprawą. Dementuje, że takie same alarmy były w dwóch innych szkołach, gdzie będą lokale wyborcze.

Sprawcę fałszywego alarmu będą namierzać policjanci z wydziału do walki z cyberprzestępczością KWP w Poznaniu i CBŚP. Za wywołanie fałszywego alarmu dotyczącego zagrożenia życia i zdrowia wielu osób lub mienia w znacznych rozmiarach grozi do 8 lat więzienia.

(J.W. Fot. Justyna Rutecka-Siadek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

EloeloEloelo

2 3

Prowokacja.
PiSiorki chcą się postawić w roli ofiary... , że niby opozycja jest taka zła i terroryzuje naród 🤣🤣🤣 19:48, 11.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© leszno24.pl | Prawa zastrzeżone