Zamknij
REKLAMA

Jakie są alternatywy dla rusztowania budowlanego?

11.41, 07.04.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11.41, 07.04.2021
Skomentuj

Rusztowanie budowlane to tradycyjna metoda dostępu na duże wysokości w pracy serwisowej lub konstrukcyjnej. Jest to jednak rozwiązanie archaiczne i czasochłonne w rozkładaniu. Podnośnik nożycowy to łatwe w obsłudze, ekonomiczne i niewielkich rozmiarów narzędzie, z którym praca na wysokości będzie przyjemna i bezpieczna. Zobacz dlaczego!

Czym jest podnośnik nożycowy?

Prace na wysokości to trudne zagadnienie logistyczne. Nie tylko generuje koszty, związane z zapewnieniem odpowiedniego rusztowania, ale również jest ogromną inwestycją czasową. Nawet dla profesjonalnej i wprawionej firmy rozłożenie rusztowania sięgającego kilku pięter może zająć kilka dni.

Każda sytuacja wymaga innego rozwiązania technologicznego. Czy podnośnik nożycowy nie będzie lepszym rozwiązaniem w danej sytuacji? Pierwsze pytanie, jeśli chodzi o podnośniki nożycowe – wynajem, jest o ich koszt. Wydawać by się mogło, że transport i pożyczenie takiego sprzętu jest drogie. Jednak rozłożenie rusztowania również oznacza poświęcenie wielu roboczogodzin. Dla szybkiej pracy serwisowej lub nieskomplikowanych czynności budowlanych wynajem zautomatyzowanego podnośnika elektrycznego bądź spalinowego może być bardziej ekonomiczny.

Działanie podnośnika nożycowego

Podnośnik nożycowy jest sterowany z pulpitu, który znajduje się przy barierce roboczej. Posiada joystick odpowiedzialny za przemieszczenie oraz sterowniki podnoszące i obniżające platformę. Barierki znajdują się dookoła kosza, a drzwiczki są zasuwane. Dźwigi te używane są do prac budowlanych lub konserwacyjnych, więc przy podłodze jest kilkunastocentymetrowy próg metalowy po to, aby żadne z narzędzi nie stoczyło się ani nie spadło z góry.

Producenci podnośników projektują  swoje urządzenia w sposób, aby ich obsługa nie sprawiała żadnego kłopotu. Jednocześnie zachowują przy tym całkowity priorytet bezpieczeństwa obsługi i jego działania. Nawet elementy hydrauliczne mają zawory bezpieczeństwa. Dlatego w przypadku usterki platforma powoli się obniży. Podnośniki nożycowe działają przy pomocy silników elektrycznych lub spalinowych. W przypadku pierwszej opcji wyposażone są w baterie.

Jaki podnośnik nożycowy wybrać?

Rodzaj podnośnika na wynajem będzie determinowany rodzajem pracy, jaka przed nim stoi. Typ terenu, po jakim będzie się poruszał, ma ogromny wpływ na wybór. Zakres czy długość wykonywanej pracy oraz to, czy mamy miejsce, w którym naładujemy baterie podnośnika, określi czy wystarczy napęd elektryczny. W niektórych halach produkcyjnych lub magazynach korzystanie z silnika spalinowego nie wchodzi w grę. Z kolei w terenie budowlanym, czyli nierównym, potrzebny jest dźwig, wyposażony w terenowe opony z napęd na wszystkie koła i duży zbiornik paliwa.

Wybranie odpowiedniego podnośnika to nie dylemat. Każde urządzenie ma swoje precyzyjne zastosowanie. Podnośniki Rothlehner oferują wysoki standard bezpieczeństwa i szeroką ofertę modeli na wynajem i sprzedaż. Profesjonalne doradztwo zapewni odpowiedzi na wszystkie techniczne pytania. Z podnośnikiem nożycowym zawsze staniesz na wysokości zadania!

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%