Zamknij

Woda w organizmie – dlaczego jest tak ważna i jak pić jej więcej?

artykuł sponsorowany + 09:34, 04.04.2022 Aktualizacja: 12:08, 05.04.2022

Woda jest niezwykle ważna dla organizmu. Jest jednym z najważniejszych składników organizmu. Często wypijamy jej zbyt mało. W codziennej gonitwie przypominamy sobie o niej, gdy odczujemy pragnienie.

Nie jest to jednak dobra metoda. Wodę powinniśmy dostarczać organizmowi regularnie, zawiera ona bardzo wiele mikro elementów , które są niezbędne do prawidłowego do funkcjonowania naszego organizmu. Więcej ciekawych porad odnośnie zdrowia znajdziesz w serwisie https://www.ogloszenia24m.pl

Woda – za co odpowiada w organizmie

Woda jest niezwykle ważna do transportu, rozpuszczania i wchłaniania substancji odżywczych. Odpowiada również za utrzymanie prawidłowej objętości krwi oraz termoregulację organizmu. Pij często i powoli, najlepiej około 2 litrów dziennie. Nie czekaj aż pojawi się pragnienie. Tym samym zapewnisz stałe nawodnienie i unikniesz skutków niedoborów.

Jakie są objawy odwodnienia ?

Zbyt mała ilość wody w organizmie może skutkować zmęczeniem oraz problemami z koncentracją. Niedobór wody może powodować jej zatrzymywanie się w organizmie, a co za tym idzie obrzękami nóg, wzdętym brzuchem i utratą elastyczności ciała.

Jak pić więcej wody ?

Skuteczne metody najlepiej wypracować samemu. Każdemu może pomóc inny sposób. Najpopularniejsze z nich to picie szklanki wody do każdego posiłku, szklanka wody po przebudzeniu oraz korzystanie z aplikacji przypominających o piciu wody. Możesz również robić notatki, ile wody pijesz dziennie. Podczas pracy staraj się mieć wodę pod ręką. Jeśli nie lubisz samej wody, wypróbuj dodawanie mięty lub cytryny. Unikaj wód smakowych, które często mają w swoim składzie cukier i chemiczne dodatki. Nie są one dobre do nawodnienia organizmu. Warto także skorzystać z suplementów diety, które regulują gospodarkę wodną w naszym organizmie https://www.ogloszenia24m.pl/zdrowie-i-uroda/leki-bez-recepty/

Co może być przyczyną zatrzymania płynów w organizmie ?

Powodów zatrzymywania wody w organizmie może być wiele. Najczęstszym powodem jest zbyt mała ilość wypijanej wody, przez co organizm magazynuje zapasy. Jeśli jednak wypijasz dużo wody a obrzęki nie znikają, skonsultuj się ze specjalistą. Mogą być one bowiem objawem wielu chorób, między innymi niewydolności serca, chorób tarczycy bądź problemów z nerkami. Jeśli wykluczysz choroby, możesz wspomóc się suplementami usuwającymi nadmiar wody z organizmu.

Woda w organizmie a aktywność fizyczna

Siedzący tryb życia, długie podróże samochodem bądź samolotem, zbyt niska aktywność fizyczna sprzyjają zatrzymywaniu się wody w organizmie. Często zapominamy przy tym o odpowiedniej ilości wypijanych płynów. Warto więc zadbać o aktywność fizyczną każdego dnia. Nawet zwykły spacer będzie pomocny do pozbycia się obrzęków.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%