Zamknij

Masaż balijski – korzyści zdrowotne, wskazania i przeciwwskazania. Na czym polega masaż z indonezyjskiej wyspy?

12:15, 13.06.2024 artykuł sponsorwany Aktualizacja: 12:16, 13.06.2024

Masaż balijski to wyjątkowa forma terapii manualnej która dzięki połączeniu elementów wielu starożytnych metod, w tym tradycyjnej medycyny chińskiej i ajurwedy, zapewnia masowanej osobie głębokie, unikalne doświadczenie. Ten wyjątkowy, relaksacyjny masaż jest znacznie bardziej holistyczny niż klasyczny masaż leczniczy. Przynosi ulgę w fizycznych dolegliwościach, jednocześnie sprzyja przywróceniu harmonii ciała i ducha. Co więcej, stosowany od wieków na wyspie Bali masaż balijski daje korzyści w zakresie poprawy elastyczności ciała, co jest dobrą wiadomością dla osób aktywnych oraz borykających się z obniżoną sprawnością ruchową.

Czym jest  i jak wygląda masaż balijski?

Masaż balijski to starożytna sztuka uzdrawiania wywodząca się z wyspy Bali w Indonezji. Znaleźć w nim można elementy akupresury, ajurwedy, refleksologii, aromaterapii i rodzimych technik indonezyjskich. Elementy te idealnie łączą się w spójną całość. Masaż balijski jest masażem całego ciała i ma na celu przywrócenie homeostazy w ustroju oraz stymulację przepływu energii w organizmie. Specyfika masażu balijskiego czyni go jednym z najbardziej odprężających masaży, jakie kiedykolwiek istniały.

Podczas sesji wykorzystuje się olejki eteryczne o działaniu odprężającym i wprawiającym w doskonały nastrój. Włączana jest też muzyka relaksacyjna tworząca przyjemną, spokojną atmosferę. Wiele salonów masażu oferuje urozmaicenia, takie jak masaż balijski dla dwojga. Taki masaż dla par pozwala na wspólne doświadczenie tego wyjątkowego rytuału.

Na czym polega masaż balijski? Jakie techniki wykorzystuje się w masażu z Bali?

Balijski masaż relaksacyjny ma na celu poprawę przepływu krwi i limfy w organizmie oraz głębokie odprężenie. Masażysta używa dłoni i przedramion, aby intensywnie oddziaływać na ciało pacjenta. Ruchy masażysty skierowane są do góry albo w kierunku węzłów chłonnych.

Masażysta stosuje serię technik takich jak: ugniatanie, łagodne rozciąganie, rozcieranie, opukiwanie i gładzenie. Dzięki tym technikom masaż balijski jest intensywny i głęboki, a jednocześnie wybitnie relaksujący.

Ostateczna intensywność ruchów dostosowana jest do indywidualnych potrzeb i preferencji osoby masowanej. W porównaniu do innego rodzaju masażu orientalnego – masażu tajskiego, masaż balijski jest mniej energetyczny i restrykcyjny.

Szeroki wachlarz masaży orientalnych znajdziesz na Hatithai.pl.

Masaż balijski i silne wpływy aromaterapii. Jakie efekty przynosi masaż z olejkami?

Masaż balijski wykorzystuje olejki aromatyczne obdarzone cennymi właściwościami. Ponieważ nasilają one dobroczynne efekty masażu, stanowią jedno z najważniejszych akcesoriów używanych podczas zabiegów. Olejki pozwalają zrelaksować ciało i umysł, dają uczucie pełnego rozluźnienia i przynoszą kojące efekty dla napiętego ciała i przemęczonego umysłu.

Olejki wspomagają głębokie odprężenie, a jednocześnie wprowadzają miły klimat, poprawiają nastrój i wspierają zdrowie skóry. Do najczęściej stosowanych w masażu z Bali olejków należą: lawenda (relaksuje), jaśmin (łagodzi stres), ylang-ylang (poprawia nastrój), drzewo sandałowe (uspokaja), eukaliptus (oczyszcza), cytryna i pomarańcza (odświeżają) oraz mięta pieprzowa (energetyzuje).

Masaż balijski – korzyści fizyczne. W jaki sposób masaż balijski wspiera nasze ciało?

Dzięki połączeniu wielu technik, masaż balijski działa na nasze ciało wieloaspektowo, przynosząc liczne korzyści zdrowotne i wspierając ogólny dobrostan.

Korzyści fizyczne z masażu balijskiego to:

  1. prowadzi do głębokiego rozluźnienia ciała i zmniejsza napięcie mięśni,
  2. usprawnia krążenie krwi i limfy,
  3. wspomaga detoksykację organizmu,
  4. zwalcza oznaki zmęczenia i przepracowania,
  5. przyspiesza rekonwalescencję,
  6. wspiera leczenie bólu pleców i karku,
  7. zwiększa elastyczność stawów,
  8. prowadzi do usprawnienia pracy układu nerwowego,
  9. wzmacnia system odpornościowy,
  10. korzystnie wpływa na kondycję skóry.

Duchowe i mentalne korzyści z masażu balijskiego

Masaż balijski, zwany często holistycznym rytuałem, przenosi nas w stan głębokiego relaksu i wewnętrznej harmonii. Daje nie tylko fizyczną ulgę, ale jest też duchowym doświadczeniem, które pomaga odnaleźć spokój i równowagę w codziennym życiu. Dodatkowo masaż balijski doskonale radzi sobie ze zmorą naszych czasów, jaką jest stres.

Korzyści z masażu balijskiego dla psychiki i ducha to:

  1. redukcja stresu i lęków,
  2. poprawa nastroju i ogólnego samopoczucia,
  3. zwiększenie zdolności do koncentracji,
  4. wzrost poczucia własnej wartości,
  5. poprawa jakości snu,
  6. redukcja zmęczenia psychicznego,
  7. stymulacja życiowej energii,
  8. budowanie wewnętrznej harmonii,
  9. pogłębienie świadomości ciała i umysłu.

Niezwykły masaż balijski dający szeroką gamę korzyści dla ciała i ducha wykonasz w salonie Hatithai.pl/masaz-krakow/.

Jak się przygotować do masażu balijskiego?

Żeby w pełni cieszyć się masażem balijskim, warto odpowiednio się do niego przygotować. Przed zabiegiem zadbaj o lekkie posiłki, unikaj alkoholu i kofeiny. Przyjdź na sesję w wygodnym ubraniu i zarezerwuj czas na relaks po masażu. Pamiętaj, by poinformować masażystę o wszelkich dolegliwościach zdrowotnych.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu balijskiego

Masaż balijski polecany jest dla osób potrzebujących gruntownego odprężenia, rewitalizacji, poprawy krążenia oraz redukcji stresu. Skorzystać z tej formy masażu mogą również osoby z bólami pleców, dolegliwościami stawowymi i obniżoną sprawnością motoryczną. Jest idealny dla osób prowadzących siedzący tryb życia, sportowców oraz tych, którzy chcą połączyć fizjoterapię z relaksacją.

Jednakże istnieją też pewne przeciwwskazania do masażu balijskiego, takie jak: choroby skóry, gorączka, ciąża, świeże urazy, infekcje, stany zapalne, choroby serca.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%