Zamknij

Jesteś w kryzysie psychicznym i potrzebujesz pomocy? Jest takie miejsce w Lesznie, gdzie możesz się zgłosić (zdjęcia, film)

JAC, Fot. J. Kuik + 08:00, 24.01.2025 Aktualizacja: 08:10, 25.01.2025

W poniedziałek otwarto nową siedzibę Fundacji Centrum Dialogu Emocjonalnego przy Alejach Zygmunta Krasińskiego 7 w Lesznie. To miejsce, gdzie na skuteczną pomoc mogą liczyć m.in. osoby i rodziny AA będące w kryzysach psychicznych.

Zdarzają się sytuacje, kiedy człowiekowi wali się świat pod nogami i nierzadko pozostaje z tym problemem sam. Z obawy przed niezrozumieniem skrywa swe psychiczne dolegliwości przed otoczeniem, a to tylko pogłębia osobistą niemoc w stawieniu czoła codzienności.

Szczęście ma ten, komu zostanie podana pomocna dłoń i pojawią się okoliczności do szczerej rozmowy, a wtedy życie może znów sprawiać radość.

Ludzi będących w rozstroju emocjonalnym najdokładniej zrozumieją osoby, które same doświadczyły kryzysów psychicznych. To właśnie grupa ludzi po ciężkich psychicznych przejściach założyła w 2022 roku Fundację Centrum Dialogu Emocjonalnego. Od poniedziałku posiada ona swoją nową siedzibę przy Alejach Zygmunta Krasińskiego 7 w Lesznie. Jest ona czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 11 do 19.

– Sami doświadczyliśmy psychicznych kryzysów, dlatego jesteśmy przekonani, że realizowane w Centrum Dialogu Emocjonalnego projekty i programy psychoedukacyjne przyczyniają się do powrotu do zdrowia tych z nas, którzy przeszli przez traumę, wykluczenie społeczne oraz emocjonalny kryzys – wyjaśnia Krzysztof Henczak, prezes Fundacji Centrum Dialogu Emocjonalnego. – Szkolenia, kursy, warsztaty psychoedukacyjne oraz programy wsparcia kierowane przez psychologów, psychoterapeutów, coachów oraz wspomagających ich asystentów zdrowienia są propozycją nie tylko dla osób doświadczających kryzysów psychicznych, ale również ich rodzin. Problemy emocjonalne najczęściej występują u ludzi czynnych zawodowo, ale często wsparcia potrzebują również osoby starsze, a także młodzież.

Prócz profesjonalistów z dziedziny psychologii i psychiatrii bardzo ważną rolę w terapii dialogu emocjonalnego odgrywa asystent zdrowienia.

– To osoba, która sama przeszła kryzys, a teraz stanowi łącznik pomiędzy pacjentem a jego rodziną oraz personelem danej placówki (lekarzem, psychiatrą, psychologiem, pracownikiem socjalnym). Asystent potrafi bardzo dobrze zrozumieć potrzeby pacjenta, a dzięki swojemu doświadczeniu potrafi lepiej przekazać je specjalistom, czy też jego najbliższym – dodaje pan Krzysztof.

Zaufanie pacjenta do asystenta zdrowienia poparte jest doświadczeniem podobnego problemu zdrowotnego. Pacjent nabiera przekonania, że jeżeli asystentowi się udało, to jego też na to stać. Asystent jest towarzyszem w problemach emocjonalnych osoby w potrzebie. Pomaga mu przepracować doświadczenie kryzysu psychicznego i wspiera go w odzyskiwaniu samodzielności, którą mniej lub bardziej ograniczył kryzys psychiczny.
Asystent zdrowienia nie jest terapeutą, tylko osobą towarzyszącą i jest pomostem pomiędzy osobami w kryzysie, a profesjonalistami.

Na uroczyste otwarcie Centrum Dialogu Emocjonalnego w Lesznie przyjechali asystenci zdrowienia z całej Polski, nawet z bardzo odległych miejscowości, takich jak z Warszawy, Tczewa czy Gdańska. Magdalena, Izabela i Sławomira przy tej okazji odebrały z rąk Krzysztofa Henczaka certyfikaty ukończenia kursu dającego im kwalifikacje do wykonywania zawodu asystenta zdrowienia.

– Chcesz się przyłączyć do naszego zespołu, to zapraszamy na kurs przygotowujący do roli asystenta zdrowienia w Polskim Instytucie Otwartego Dialogu – zachęca Krzysztof Henczak.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.otwartydialog.pl

Przecinając wstęgę do Centrum Dialogu Emocjonalnego Krzysztof Henczak spełnił swoje wielkie marzenie. Teraz razem ze współpracownikami będzie mógł jeszcze bardziej wspierać osoby mające problemy psychiczne. Sam doświadczył podobnej pomocy, kiedy po wypadku i licznych operacjach był w kryzysie psychicznym. Poprzez metodę eCPR odnalazł swój cel w życiu.

Metoda eCPR co to jest?
eCPR to metoda mająca na celu niesienie skutecznego wsparcia osobom w kryzysie emocjonalnym za pomocą trzech faz procesu:
- Connecting, czyli Łączenie – wchodzenie w relację, której podstawą jest dawanie osobie w kryzysie swojej uważnej obecności oraz budowanie jej poczucia   bezpieczeństwa.
- emPowering, czyli Wzmacnianie – przekazywanie wsparcia osobie w kryzysie bez jej osądzania, dzielenie się emocjami tak, aby poczuła nadzieję i chęć do życia.
- Revitalizing, czyli Rewitalizacja – odzyskanie energii życiowej po okresie odrętwienia emocjonalnego, która pozwala na nowo dbać o swoje zdrowie i odbudować relacje.

Pan Krzysztof Henczak jest pierwszym trenerem certyfikowanym i certyfikującym  w Polsce metody eCPR. Poprzez metodę eCPR dialogu reanimacji emocjonalnej połączy ludzi poprzez serce do serca. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat metody eCPR zapraszamy do centrum lub uzyskasz informacji na stronie www.centrumdialoguemocjonalnego.pl

Możesz wspomóc fundację CDE poprzez darowiznę na cele statutowe
numer konta do wpłaty:06109012450000000159316733

 

 

Na uroczystości otwarcia pojawiło się ponad 20 gości, wielu z bardzo odległych miejscowości

[FOTORELACJA]10113[/FOTORELACJA]
Warto obejrzeć Film ,,Moje ocalenie, urodziłem się na nowo" Niesamowita historia Krzysztofa Henczaka.


Materiał Partnera

Zachęcamy też do wizyty w siedzibie Fundacji Centrum Dialogu Emocjonalnego przy Alejach Zygmunta Krasińskiego 7 w Lesznie.
Informacje pod nr tel. 603 755 432.
www.centrumdialoguemocjonalnego.pl
  

 

 

 

(Artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%