Zamknij
REKLAMA

Wynajem kampera - co powinieneś wiedzieć przed?

11:39, 16.05.2022 | .

Wynajem kamperów to popularne rozwiązanie wśród mniej doświadczonych podróżników, którzy dopiero wchodzą w caravaningowy świat. Ta oto forma podróżowania niewątpliwie każdego roku przyciąga setki zafascynowanych nią osób i nie zapowiada się, aby miało to ulec zmianie. Pojawia się jednak myśl – Ile kosztuje wynajem kamperów? Kto może prowadzić kampery i co należy wiedzieć przed pierwszą podróżą? Sprawdźcie koniecznie nasze wskazówki!

Kiedy warto zdecydować się na wynajem kampera?

Podróżowanie kamperem to przygoda, jakich mało. Czekać was będzie multum atrakcji, a wszystko to w otoczeniu najbliższych wam osób. Wraz z rozwojem infrastruktury zauważyliśmy jednak, że kampery cieszą się coraz większym zainteresowaniem również wśród osób, które dotychczas wybierały raczej wakacje all inclusive aniżeli rezygnowały z dostępnych w hotelu udogodnień. Nic w tym dziwnego! Wynajem kampera to doskonała okazja, by wyzbyć się wszelkich ograniczeń i czerpać jak najwięcej z otaczającej was natury. Zanim jednak podejmiecie decyzję o wyjeździe, dobrze byłoby zastanowić się, kiedy warto zdecydować się na wynajem kamperów. Otóż jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które dotąd nie miały okazji zaznać caravaningu. Wówczas uzyskacie szansę, by poznać tajniki podróżowania kamperem i sprawdzić, czy ta forma rzeczywiście wam odpowiada. Miłośnicy kamperów, którzy od lat podróżują na dziko, powinni natomiast rozważyć zakup kampera. Inwestycja ta zwróci się w przeciągu najbliższych lat, a wszelkie ograniczenia związane z wypożyczaniem pojazdów kempingowych znikną raz na zawsze. My jednak pragniemy skupić się na pierwszej opcji i wskazać wam główne powody, dla których warto podróżować wynajętym kamperem.

Wynajem kampera – ile to kosztuje?

Wbrew powszechnemu przekonaniu dziś na wynajem kampera może zdecydować się niemal każdy. Choć jeszcze kilkanaście lat temu opcja ta dostępna była tylko dla nielicznych, czasy te na całe szczęście uległy sporym przeobrażeniom. Nie podamy wam oczywiście dokładnej odpowiedzi na pytanie, ile kosztują kampery na wynajem. Na ostateczną kwotę składa się kaucja, opłata serwisowa oraz opłata za wypożyczenie pojazdu kempingowego. Warto mieć na uwadze fakt, iż ceny mogą również rosnąć w zależności od okresu wynajmu. W sezonie wysokim koszt wynajmu kampera najczęściej wynosi około 700-800 złotych na dobę, przy czym w sezonie niskim wartość ta spada niekiedy nawet dwukrotnie. Pamiętajcie oczywiście, że ostateczna kwota ulega podziałowi na wszystkich podróżników, co więcej – tym sposobem sporo zaoszczędzicie, gdyż konieczność stołowania się w restauracjach czy najmu zakwaterowania przestanie was dotyczyć. Dowiedz się więcej na kampery-klf24.pl

Uprawnienia wymagane do prowadzenia kampera – o tym pamiętaj

Decyzja o wynajmie kampera powinna oczywiście zostać dobrze przemyślana. Będziecie musieli podjąć kilka kluczowych decyzji i sprawdzić, z czym tak naprawdę wiążę się podróżowanie pojazdem kempingowym. Kampery to pojazdy dłuższe, wyższe i szersze aniżeli klasyczne samochody osobowe, a to zaś przekłada się na uprawnienia wymagane do ich prowadzenia. Na polskim rynku z reguły dostępne są kampery o Dopuszczalnej Masie Całkowitej równej lub niższej 3500 kg, co oznacza, iż mogą je prowadzić osoby posiadające prawo jazdy kategorii B. Na wartość DMC składa się masa pojazdu, bagaże, paliwo, a także i pasażerowie. Brak znajomości tego parametru może skutkować otrzymaniem wysokiej kary. Jeżeli mowa natomiast o DMC powyżej 3500 kg, lecz mniejszej niż 7500 kg, wymagana jest kategoria C lub C1. Kampery o DMC wyższej niż 7500 kg mogą być prowadzone przez kierowców z kategorią C. Korzystając z usług wypożyczalni kamperów, z pewnością zostaniecie poinformowani o tym parametrze, tym samym pośrednik sprawdzi posiadaną przez was dokumentację.

Wynajem kamperów to sprawdzony sposób, by spróbować czegoś nowego i oddać się błogiemu odpoczynkowi na łonie natury. Spakujcie walizki, zaplanujcie wstępną trasę i wyruszcie w podróż życia.

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%