Zamknij
REKLAMA

Drony dla dzieci - przewodnik po zakupie

09:23, 12.11.2020 | materiały partnera

Drony stają się coraz bardziej popularnym hobby w przeciągu ostatnich kilku lat. Tyczy się to także dzieci – najmłodsi użytkownicy mają nadzwyczajną zdolność do szybkiego opanowywania obsługi rozmaitych nowoczesnych technologii. Latanie dronami może być jednym z najciekawszych i najbardziej owocnych hobby, które możemy zaszczepić w naszych milusińskich.

Czym są drony?

Drony to urządzenia podobne do zdalnie sterowanych samolotów, w tym sensie, że oba rodzaje urządzeń są sterowane przez pilota. Główna różnica polega jednak na ich zastosowaniu – zdalnie  sterowane samoloty służą jedynie zabawie, natomiast drony są znacznie bardziej użyteczne i mogą być wykorzystywane w różnych celach, takich jak nagrywanie filmów i fotografia, ochrona mienia etc.

Nie trzeba zatem tłumaczyć, dlaczego drony tak bardzo rosną w swojej popularności. W ciągu ostatnich kilku lat zaczęły być kierowane raczej dla zwykłych użytkowników, w tym także tych najmłodszych. Na co zatem powinni zwrócić uwagę rodzice i opiekunowie, zanim kupią dziecku drona?

Drony a bezpieczeństwo

Znalezienie odpowiedniego drona dla dziecka może stanowić wyzwanie – do wyboru są dziesiątki modeli w różnych kategoriach cenowych z różnymi parametrami. Należy wybrać takiego, jakim sami chcielibyśmy latać czy raczej próbować znaleźć coś odpowiedniego dla dzieci?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że drony to wciąż po prostu drogie zabawki, podczas zabawy którymi dziecko powinno być nieustannie pod nadzorem dorosłego. Posiadają wiele szybko poruszających się części (np. łopatki wirników), które mogą być niebezpieczne, jeżeli nie będą traktowane z odpowiednią ostrożnością. Trzeba też pamiętać o ostrych krawędziach i małych fragmentach, którymi dziecko może się zadławić – to po naszej stronie leży odpowiedzialność za to, aby dobrać drona do wieku i umiejętności dziecka.

Dron zachęci dziecko do wyjścia z domu

To chyba jeden z najważniejszych argumentów przemawiających za kupieniem drona naszemu dziecku. Sami pewnie wiemy, że czasami ciężko jest zmusić naszego milusińskiego do oderwania się od komputera czy telewizora i wyjścia na świeże powietrze. Dron może zachęcić dziecko do wyjścia z domu i zabawy na zewnątrz, przez co spożytkują nadmiar energii i zachowają dobrą kondycję.

Drony i fotografia

Większość dronów ma wbudowaną kamerę (lub przynajmniej miejsce na zamontowanie dodatkowej, takiej jak np. GoPro). Dzięki temu możemy nagrywać wyjątkowe filmy lub robić wspaniałe zdjęcia z lotu ptaka, które to ujęcia normalnie byłyby niemożliwe do osiągnięcia. 

Te kamery mogą być używane nie tylko w celach rozrywkowych, ale także edukacyjnych, takich jak np. obserwacja przyrody z bezpiecznej odległości. Dzieci mogą też wykorzystywać drona do uchwycenia ważnych momentów, np. swojego przyjęcia urodzinowego.

Pierwsze kroki dziecka w fotografii dronowej powinna poprzedzić jednak ważna lekcja od rodziców, dotycząca prywatności i szpiegowania. Dziecko musi zrozumieć, do czego można wykorzystywać drony, a co jest zabronione.

Kupujemy drona dla dziecka

Jeżeli zdecydujemy kupić się drona dla dziecka, będziemy stali przed dość trudnym wyborem. Pierwszym instynktem może być zakup drona z popularnego elektromarketu, który może reklamować taki sprzęt właśnie w kierunku dzieci i młodzieży.

Biorąc pod uwagę kwestie bezpieczeństwa, które opisaliśmy wyżej, lepiej jest jednak skorzystać z oferty profesjonalnego sklepu z dronami, takiego jak KapitanDron.pl. Możemy mieć wtedy pewność, że kupujemy oryginalny sprzęt uznanej marki, który jest całkowicie sprawny i objęty gwarancją. Tanie drony nieznanych firm mogą nas kusić ceną, ale wiąże się  z nimi spore ryzyko związane z niesprawnymi częściami, źle przymocowanymi elementami itd.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%