Zamknij
REKLAMA

Kredyt na własne mieszkanie - rozwiązanie, z którego warto skorzystać

13:04, 14.07.2021 | materiały partnera

Konieczność nabycia własnego mieszkania lub domu, wiąże się dla większości z nas z wydatkiem, któremu trudno podołać. Nie każdy dysponuje dużymi oszczędnościami albo bogatą rodziną czy przyjaciółmi, którzy są nam w stanie pomoc. Wówczas koniecznością staje się kredyt hipoteczny, wzięty w banku, którego spłata będzie rozłożona na kilkadziesiąt lat. Oczywiście można nie zdecydować się na wzięcie takiej pożyczki, ale wówczas będziemy skazani na wynajem mieszkania albo domu do końca życia. W przypadku kredytu mieszkaniowego trzeba zwrócić uwagę na wiele szczegółów, takich jak, np. rzeczywista roczna stopa oprocentowania naszej pożyczki, etc. Im więcej będziemy wiedzieć na temat rynku kredytów mieszkaniowych, tym lepszą pożyczkę możemy pozyskać na rynku bankowym - warto to mieć na uwadze.

Gdzie można szukać dobrego kredytu hipotecznego?

Gdzie więc należy szukać kredytu hipotecznego, który stanie się rozwiązaniem naszych problemów? Najszybciej zrobimy to poprzez Internet - w wyszukiwarkę wystarczy wpisać hasło: "kredyt hipoteczny - sprawdzone oferty" i zobaczyć, co nam przyniesie algorytm. Na takich stronach sieciowych jak: www.17bankow.com znajdziemy przejrzyste rankingi kredytów mieszkaniowych, które z pewnością pomogą nam w znalezieniu kredytu hipotecznego, który nam odpowiada. Do zawarcia umowy kredytu trzeba się odpowiednio przygotować oraz wykazać cierpliwością, bo cały proces z pewnością potrwa dość długo. Udzielenie kredytu jest uzależnione od wielu spraw, ale podstawowym zagadnieniem będzie nasza zdolność kredytowa, która zadecyduje o tym w jakiej wysokości kredyt mieszkaniowy ostatecznie otrzymamy. Przy każdej umowie kredytowej istotna będzie także suma naszych inny zobowiązań kredytowych. Bank z pewnością prześwietli naszą dotychczasową historię pożyczkową w oparciu o takie instytucje jak Biuro Informacji Kredytowej, czy też Biuro Informacji Gospodarczej. Do tego by otrzymać kredyt hipoteczny trzeba być obywatelem polskim, mieć ukończone osiemnaście lat, posiadać dochody, mieć polski numer telefonu oraz konto w banku. No i potem pozostaje już tylko liczyć na pozytywną decyzję banku oraz pilnować systematycznej spłaty kredytu w przyszłości.

Roczna stopa oprocentowania RRSO, ubezpieczenie, czas spłaty - szczegóły mają znaczenie

Po tym jak bank pozytywnie zweryfikuje naszą zdolność kredytową możemy zastanowić się, jaki kredyt nam odpowiada. Nie zawsze najlepszym rozwiązaniem może się okazać najtańszy kredyt hipoteczny. Oprocentowanie kredytu to nie wszystko, w rachubę często wchodzą prowizje oraz inne dodatkowe opłaty, które mogą podnieść cenę pożyczki. Z pewnością ranking kredytów hipotecznych dostępny na wyżej wymienionej stronie rozwieje nasze podstawowe wątpliwości w tej materii. Udzielenie kredytu hipotecznego oznacza, że dopóki go nie spłacimy, nie jesteśmy właścicielem mieszkania lub domu "do końca". Istotną sprawą będzie także ubezpieczenie nieruchomości, które na pewno uchroni nas przed potencjalnymi kłopotami. Całkowity koszt kredytu musi być spłacony w ściśle określonym terminie, którego trzeba przestrzegać. Mieszkanie albo dom z kredytem hipotecznym można sprzedać za zgodą banku, a więc mamy pewne pole manewru. Pożyczka hipoteczna przy stałych dochodach nie powinna być szczególnym obciążeniem, o ile ją do nich dopasujemy. W momencie, w którym pokryjemy całkowity koszt kredytu hipotecznego, dom stanie się naszą własnością. Najważniejsze jest więc by kwoty kredytu nie bagatelizować oraz obniżyć ją jak najbardziej, np. maksymalizując minimalny wkład własny. Potem wystarczy już tylko postępować zgodnie z harmonogramem spłaty pożyczki.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%