Zamknij
REKLAMA

Przegląd najciekawszych książek o tematyce przygodowej dla dzieci

14:34, 16.11.2021 | .

Książki przygodowe to jedne z najciekawszych i najbardziej intrygujących, jakie możemy wybrać. Nic nie ekscytuje czytelnika tak, jak historia pełna zwrotów akcji. Każdy z nas lubi czytać i z wypiekami na twarzy czekać na rozwój wydarzeń. Po takie publikacje najczęściej sięga młodzież, ale nie brakuje wielbicieli tego gatunku także w gronie dorosłych. Wybierz swoją książkę i podróżuj z bohaterami w niezwykłym, magicznym świecie fantazji!

Bestsellerowe cykle

Warto zwrócić uwagę na bestsellerowy cykl „Magiczne drzewo". Autorem jest Andrzej Maleszka. Do tej pory zostało wydane dziesięć tomów tych niesamowitych opowiadań. Na podstawie tych dzieł, powstał cykl filmowy nagrodzony telewizyjnym Oscarem. Ogromną zaletą jest to, że książki można czytać w dowolnej kolejności. Najpopularniejsza z nich to „Magiczne drzewo. Tajemnica mostu". Kuki, Wiki i Melania szukają mostu zapomnienia, aby uzdrowić chorego Filipa. Na drodze spotykają wiele przeszkód, dzięki czemu podróż staje się ciekawsza.

Nie można zapomnieć o najmłodszych, którzy dopiero zaczynają czytać swoje pierwsze książki. „Klątwa złamanej nogi. Szkolne szaleństwa" to kolejny tom bestsellerowej serii Pameli Butchart. Marysia łamię nogę, po czym trafia do szpitala, gdzie budzi się w nocy, słysząc dziwne dźwięki. Dziewczynka podejrzewa, że jej noga została przeklęta. Jest to opowieść o szalonym życiu Mai i jej szkolnych przyjaciół. Autorka opisuje perypetie dzieci w niesamowity i śmieszny sposób. Seria ma ogromne rzesze fanów na całym świecie.

Hit tego roku

Wrześniowe dzieło Martina Widmarka „Tajemnica detektywa" osiągnęło ogromny sukces. Jest to najpopularniejsza książka tego roku o tematyce przygodowej. Czyta się ją świetnie z uwagi na dużą czcionkę i wiele ilustracji. Historia opowiada o kradzieży obrazu z muzeum w Valleby. Do miasta przyjeżdża detektyw Torkel Knot. Główni bohaterzy mu nie ufają, więc rozpoczynają własne śledztwo. Akcja rozgrywa się w szwedzkim miasteczku. Lasse i Maia są przyjaciółmi z jednej klasy. Wspólnie prowadzą też własne biuro detektywistyczne.

Gdzie i jak znaleźć tanie książki?

Z pomocą przychodzą nam internetowe księgarnie oraz ogłoszenia od osób prywatnych, które sprzedają własne książki. Warto dawać książkom drugie życie, zamiast wyrzucania. Drugim świetnym sposobem jest Gazetka Empik na gazetkowo.pl. Na tej stronie widzimy aktualne promocje i okazje. Nie warto przepłacać, kiedy jesteśmy w stanie kupić kilka innych produktów w promocji. Mamy wtedy szansę rozbudowę swojej biblioteczki bez naruszenia domowego budżetu. To świetne rozwiązanie!

(polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%