Zakup mieszkania stanowi jedną z najistotniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Tak poważna i duża inwestycja niesie za sobą liczne konsekwencje – w końcu w wielu przypadkach kupuje się mieszkanie po to, by spędzić w nim resztę życia bądź w przyszłości przekazać je swoim dzieciom. Rynek nieruchomości jest naprawdę obfity w oferty pochodzące zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Dziś wiele osób marzy o mieszkaniu prosto od dewelopera, głównie z powodu szeregu zalet jakie niesie ta jedna decyzja. O jakich konkretnie korzyściach mowa? Poznaj czynniki, które zdeterminowały ogromną popularność mieszkań pochodzących prosto od dewelopera!
Jedną z najczęstszych zalet wspominanych przez osoby, które zdecydowały się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego, jest lokalizacja. Większość deweloperów poszukujących działek pod inwestycje kierują się wieloma czynnikami, w tym potrzebami potencjalnych nabywców. Dostęp do terenów zielonych, dogodna komunikacja miejska, istnienie punktów infrastruktury handlowo usługowej – to tylko jedne z wielu elementów, które uwzględniane są w dzisiejszych projektach deweloperskich. Przykład stanowi Villa Romanów, nowoczesne osiedle położone na obrzeżach Łodzi. Na stronie internetowej, www.villaromanow.pl/mieszkania-lodz/, zainteresowani mogą szerzej zapoznać się z zaletami osiedla wymienianymi przez dewelopera, a także sprawdzić dostępność mieszkań. Oprócz lokalizacji, zakup mieszkania od dewelopera bardzo często kojarzony jest z brakiem przykrych niespodzianek. Kupując lokal, który nie był wcześniej zamieszkiwany przez innych lokatorów, możesz mieć pewność, że nieruchomość jest zupełnie nowa – wszystkie jej elementy są w pełni sprawne, a to przekłada się na znacznie mniej stresu i wydatków na etapie użytkowania. Mieszkanie deweloperskie to funkcjonalność oraz udogodnienia, a także pełna swoboda w aranżacji wnętrz. Zależy Ci na tym, by w Twoim mieszkaniu królował styl loftowy? A może stawiasz na aranżację w duchu quiet luxury? Mieszkanie od dewelopera pozwoli w prosty sposób wcielić w życie każdy Twój pomysł – bez konieczności wydawania dodatkowych kilku tysięcy na prace takie jak usuwanie istniejących podłóg, skuwanie starych płytek czy demontaż drzwi, które pamiętają jeszcze lata 90. W trakcie budowy mieszkań, deweloperzy korzystają dziś z wielu nowoczesnych technologii; jednocześnie stawiają na rozwiązania energooszczędne, które nie obniżają poziomu komfortu w danym wnętrzu. Ponadto, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek wad, które nie wynikają z niewłaściwego użytkowania mieszkania, deweloper ma obowiązek zająć się nimi osobiście – w większości przypadków taka obietnica funkcjonuje przez 5 lat od odbioru mieszkania.
Obecnie budynki deweloperskie powstają w niemal każdej części większego miasta; dostrzeżemy je zarówno w centrum, wśród starych osiedli z wielkiej płyty, a także na obrzeżach. To, na jaką lokalizację się zdecydujesz, wpłynie na wiele aspektów Twojego życia – dlatego kupując mieszkanie powinieneś myśleć o przyszłości. Współcześnie wielu inwestujących we własne cztery ściany decyduje się na zamieszkanie poza centrum, skłaniając się ku obrzeżom. Wynika to między innymi z faktu, że oferty oddalone od samego serca miasta są często tańsze, a mieszkania większe. Nie jest to jednak opcja dla każdego; osoby, które z różnych przyczyn nie posiadają prawa jazdy, mogą czuć dyskomfort mieszkając na obrzeżach – zwłaszcza, gdy posiadają pracę w zupełnie innej części miasta. Chociaż w wielu miejscach komunikacja miejska działa sprawnie, oferując częstsze niż co godzinę odjazdy autobusów, wciąż znaleźć można przypadki, gdzie ten aspekt wymaga dopracowania. Zakup mieszkania nie jest łatwą decyzją; nie może nastąpić pod wpływem emocji. Dobrze jest rozważyć wszystkie wady i zalety oferty, sugerując się własnymi potrzebami oraz wymaganiami. W końcu to Ty będziesz tam mieszkał!