Zamknij
REKLAMA

Na rawickiej chirurgii jesteś w dobrych rękach (zdjęcia)

08:03, 21.06.2022 | J.W. Fot. Szpital Powiatowy w Rawiczu
Skomentuj
REKLAMA

Nikt nie chce leżeć w szpitalu, ale czasem tak się zdarza. Nie zawsze to od nas zależy. Wtedy najważniejsze, aby być w dobrych rękach. Tak jest na chirurgii w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu.

To oddział z profesjonalnym personelem, którym kieruje doktor nauk medycznych Samuel Ojo, wybitny wręcz specjalista, o czym świadczy wiele pochlebnych opinii pacjentów. Ale na renomę rawickiej chirurgii zapracowali także inni, często wieloletni lekarze i pozostały personel.

W życiu zdarzają się nie tylko wypadki, czy planowe operacje i dlatego też zakres działania oddziału chirurgii ogólnej w Szpitalu Powiatowym w Rawiczu Sp. z o.o. jest znacznie szerszy, wszak dochodzi jeszcze diagnostyka.

Na chirurgii w rawickim szpitalu diagnostyki i leczenia dokonuje się nie tylko metodą klasyczną, ale także metodą małoinwazyjną, czyli laparoskopową. 

- Operujemy kamicę pęcherzyka żółciowego, przepuklinę brzuszną i pachwinową, choroby jelita grubego np. guzy nowotworowe i nienowotworowe, choroby trzustki – wymienia Samuel Ojo, kierownik oddziału chirurgii ogólnej. – Przyjmujemy też pacjentów z chorobami wątroby – torbielami, guzami, chorobami żołądkowymi – guzami, czy wrzodami żołądka. Trafiają do nas ludzie z chorobami przełyku - refluksami żołądka i przełyku, niewydolnością wpustu i innymi chorobami związanymi z przełykiem, chorobami odbytu i odbytnicy.

Chorób, które z powodzeniem leczone są na rawickiej chirurgii, jest znacznie więcej. Wykonywane są również planowe operacje ortopedyczne, w tym artroskopowe.

Z operacjami wiąże się jednak także jak najszybszy powrót do zdrowia oraz do domu. Umożliwiają to właśnie zabiegi laparoskopowe. Nawet w skomplikowanych przypadkach. Taką metodą na chirurgii przeprowadza się np. resekcję jelita grubego oraz inne zabiegi w jamie brzusznej.

- Laparoskopia to zabieg wykonywany poprzez niewielkie nacięcie skóry i powłok. Jest przeprowadzany bardzo precyzyjnie, a jego podgląd personel medyczny obserwuje na monitorze. Pozwala pacjentowi na szybszy powrót do normalnej aktywności życiowej.

Urologia to kolejny ważny odcinek pracy chirurgii. Zabiegi urologiczne wykonywane są zarówno metodą otwartą, jak i endoskopową.

Właściwe leczenie to najpierw dobra diagnostyka. I taka jest w rawickim szpitalu. Endoskopia, RTG i tomograf komputerowy spełniają swoje zadanie.

- Współpracujemy z Pracownią Endoskopową, w której wykonywane są badania i zabiegi w zakresie górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, czyli gastroskopia i kolonoskopia oraz w zakresie dróg żółciowych – w tym przypadku metodą określaną skrótem ECPW. Badanie tą metodą, łączącą w sobie ocenę endoskopową i radiologiczną, pozwala pacjentowi uniknąć leczenia operacyjnego, pomaga umiejscowić przeszkodę w odpływie żółci i jej przyczynę, natomiast w przypadku chorób trzustki jest pomocne w diagnostyce nowotworów i przewlekłych stanów zapalnych.

(J.W. Fot. Szpital Powiatowy w Rawiczu)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

bodybody

6 2

to prawda Leszno może się schować 08:16, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Won z pisWon z pis

2 2

Leszczyński szpital dawno jusz piwinien zakopać się pod ziemie tam to nie stety sami nieudacznicy 14:34, 21.06.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RychuRychu

0 1

Nieudacznikiem to jesteś ty.
Najpierw coś zrób, a poźniej oceniaj innych 15:22, 21.06.2022


 Xz Xz

3 0

Brawo dla Rawickiego szpitala 15:53, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%