Dużym zainteresowaniem młodych ludzi cieszyły się Targi Pracy i Praktyk Studenckich. Wydarzenie organizowała Akademia Nauk Stosowanych w Lesznie w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy.
Targi Pracy i Praktyk Studenckich były adresowane do młodych ludzi, którzy myślą o przyszłości, a więc o momencie kiedy wkroczą na rynek pracy, albo będą szukali odpowiedniego miejsca dla siebie do odbycia praktyk.
[ZT]79009[/ZT]
- Targi przez nas organizowane są dla wszystkich, bo przecież ci, którzy trafili na rynek pracy, mogą podnosić swoje kwalifikacje i szukać swojego miejsca zawodowego dalej. Ci, którzy dopiero trafią na rynek pracy mogą skorzystać z porad i wykładów. Wszyscy mogą się dowiedzieć jak zmieniają się tendencje na rynku pracy, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna, to jest też dobry moment na bezpośrednie spotkanie z pracodawcami i osobami, które pracują w biurach rekrutujących młodych ludzi do pracy. Targi są również okazją do poznania firm z regionu - mówi Bianka Krzyżosiak z Działu Marketingu Akademii Nauk Stosowanych.
Pracodawcy także korzystają i podkreślają zasadność organizacji targów. Każde spotkanie z młodymi ludźmi jest bowiem jakimś doświadczeniem, ale też świetną okazją do prezentacji oferty firmy, by w ślad za nią rekrutować pracowników.
- Wydarzenie łączy dwa istotne obszary - edukację i świat biznesu, a Powiatowy Urząd Pracy jest instytucją, która jest pomostem między nimi. Cieszymy się, że stoiska targowe są licznie odwiedzane przez młodych ludzi, którzy mogą dowiedzieć się, czym zajmuje się konkretna branża i jakie są wymagania firm na poszczególnych stanowiskach pracy - uważa Anna Szyszka, dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Lesznie.
[FOTORELACJA]11367[/FOTORELACJA]
Targi Pracy i Praktyk Studenckich odbyły się w ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
[REAKCJA]79081[/REAKCJA]
[ZT]79063[/ZT]
[ZT]79023[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz