Zgodnie z zapowiedzią prezydenta Grzegorza Rusieckiego z poniedziałkowego spotkania z mieszkańcami w ratuszu rozpoczęło się odbetonowanie Leszna. Z okolic Placu Powstańców, a więc ulic Tylnej i Wałowej znikają metalowe donice z roślinami i rozpoczyna się ściąganie asfaltu.
Jak informuje Michał Wiśniewski z Gabinetu Prezydenta: - W Lesznie trwają prace w ramach projektu „Rozwój, ochrona i pielęgnacja zieleni w pasach drogowych w Lesznie”, na który miasto pozyskało dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Właśnie rozpoczęło się odbetonowywanie dwóch miejsc - przy ul. Tylnej oraz ul. Wałowej.
Donice i rośliny demontują pracownicy Miejskiego Zakładu Zieleni, w ściąganiem asfaltu zajmie się ekipa z firmy Drogi i Ulice.
- W kolejnych dniach w tych lokalizacjach zostaną posadzone rośliny bezpośrednio do gruntu, co pozwoli na zwiększenie powierzchni biologicznie czynnej i poprawi mikroklimat tej części miasta. Wszystkie prace powinny się zakończyć w tym miesiącu - dodaje Wiśniewski.
[REAKCJA]79104[/REAKCJA]
Zadanie jest realizowane z dofinansowaniem w kwocie 203.125 zł z WFOŚiGW w Poznaniu. Całkowity koszt projektu to 312.500 zł.
Warto dodać, że w tym rejonie można się spodziewać utrudnień w ruchu.
[ZT]79052[/ZT]
[ZT]79078[/ZT]
[ZT]79092[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz