Zamknij
REKLAMA

ORŁY Jubilerstwa: Jak zostać jubilerem, którego doceni całe miasto?

13:20, 25.08.2020 | materiały partnera

Błyskotliwe ozdoby już od wieków zdobią nasze kreacje, pokazują stan cywilny, społeczny oraz majątkowy. Niekiedy, mają stanowić ochronę przed złymi mocami lub niepożądanymi zdarzeniami lub po prostu: mają za zadanie cieszyć nasze oko. Osoby tworzące biżuterię wymaga jednak szczególnych cech charakteru oraz umiejętności. Tylko ciągłe doskonalenie się w tej sztuce, przyniesie nam pożądane efekty oraz aprobatę klientów. Jak zdobywać sukcesy w tym zawodzie?

Jubiler – cechy charakteru

Zawody związane nierozerwalnie z artyzmem oraz sztuką, wymagają od profesjonalisty sporych umiejętności manualnych. Do tego dochodzi skrupulatność, cierpliwość oraz niekończąca się chęć dalszego samokształcenia i ulepszania swojego warsztatu artystycznego. W zawodzie jubilera liczy się również precyzja oraz dokładność. Ciekawość i zainteresowanie nowinkami technicznymi także będzie działało na korzyść specjalisty.

Wykształcenie jubilera ze Szczecina

Zawód jubilera w Polsce nie jest uregulowany prawnie, co oznacza, że formalnie nie trzeba spełniać żadnych konkretnych wymogów, by parać się tym zajęciem. Najczęściej osoby, które chcą tworzyć oraz naprawiać łańcuszki, bransoletki, kolczyki, broszki czy przywieszki uczą się tego fachu samodzielnie na zasadzie prób oraz błędów. Tu liczą się przede wszystkim umiejętności oraz wiedza, podparta doświadczeniami indywidualnymi. Dostępne są również kursy i szkolenia dla przyszłych jubilerów, które naucza nas podstawowych zasad – nie ma jednak żadnego obowiązku, by z nich korzystać.

Co robią najlepsi jubilerzy?

Najlepsi w swoim fachu piastują miejsce na liście Orłów Jubilerstwa – plebiscytu branżowego, który wyróżnia jubilerów oraz złotników. Firmy, które zgłoszą się poprzez stronę organizatora https://www.orlyjubilerstwa.pl/ zostają zeskanowane przez specjalne automatyczne oprogramowanie komputerowe. Jego celem jest znaleźć wszystkie oceny internetowe jakie przyznano uczestnikowi badania. W dalszej kolejności, zebrane dane podstawiane są do wzoru, by wynik końcowy zawrzeć na skali od 0 do 10 punktów. Jedynie te firmy jubilerskie, którym uda się uzyskać minimalnie 8 punktów staja się laureatami plebiscytu Orły Jubilerstwa.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%