Zamknij

Imieniny świętego Mikołaja

08:40, 28.11.2019 | Tekst promocyjny
Skomentuj
REKLAMA

6 i 7 grudnia zapraszamy na leszczyński Rynek. Będzie choinka, świąteczny jarmark, niezwykłe widowisko o św. Mikołaju i żeglarzach, pokaz cyrkowej żonglerki, koncert pod ratuszem i koncerty w Bibliotece Ratuszowej, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz specjalna niespodzianka – anielskie skrzydła, przy których będzie można sobie zrobić zdjęcia. Zaprasza Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto.

Jarmark 6 grudnia (piątek) od godz. 12:00 do 19:00

Na Rynku staną namioty ze stoiskami z rękodziełem artystycznym (ceramika, szkoło, wyroby z drewna, z przędzy, obrazy, bombki, świąteczne kompozycje, stroiki, miód, upominki). Będą także punkty gastronomiczne, w tym food tracki. Rynek zostanie udekorowany oświetlonymi choinkami oraz specjalnie na tę okazję przygotowanymi ozdobami.

Atrakcja specjalna od 6 grudnia godz. 12:00

Firma Mermer i Stowarzyszenie Nowe Stare Miasto zapraszają na mega świąteczną atrakcję – ściankę z anielskimi skrzydłami. Zrób sobie zdjęcie przy naszej ściance, pokaż na Instagramie oznaczając @mermer, weź udział w konkursie i wylosuj nagrodę – prezent pod choinkę. Ścianka będzie dostępna do 22 grudnia. Szczegóły konkursu na www.mermer.pl

Widowisko 6 grudnia (piątek) godz. 16:00

Rozbłyśnie choinka, a na Rynek wkroczy korowód św. Mikołaja. Uczestniczące w nim dzieci i młodzież wezmą udział w inscenizacji opowieści o św. Mikołaju i żeglarzach. Widowisko zakończy się pokazem żonglerki i koncertem zespołu muzycznego ,,Wakacyjni”. O godz. 19:00 w Bibliotece Ratuszowej rozpocznie się koncert zespołu ,,Sunday Morning”.

scenariusz – Karolina Sternal

autor strojów i dekoracji – Jakub Gołembski

nagranie opowieści o św. Mikołaju i żeglarzach – Marek Prałat, aktor Teatru Miejskiego w Lesznie

zespół Puenta – przygotowanie Irena Marszałek

grupa akrobatyczno-cyrkowa MOK w Lesznie – przygotowanie Leokadia Adamiak

uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Romana Maciejewskiego w Lesznie

dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła II w Lesznie oraz Szkoły Językowej Smile w Lesznie

Jarmark 7 grudnia (sobota) od godz. 12:00 do 17:30

Gospodarzem Jarmarku św. Mikołaja będzie PISOP, który zaprasza dzieci i dorosłych na warsztaty plastyczne i edukacyjne, na spotkanie ze św. Mikołajem oraz na świąteczne przysmaki. Tego dnia o godz. 16:00 w Bibliotece Ratuszowej rozpocznie się koncert galowy III Festiwalu Muzyki Autorskiej i Piosenki Artystycznej.

 

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne

Projekt dofinansowywany przez Miasto Leszno

(Tekst promocyjny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA