Zamknij
REKLAMA

Przyjdź i skosztuj, czyli „Piknik z produktem polskim” w Rydzynie

11.03, 08.09.2022 Materiał partnera
Skomentuj

        W niedzielę 11 września na Placu Zamkowym w Rydzynie unosić się będą w powietrzu zapachy, którym nikt się nie oprze. O godzinie 14:00 rusza bowiem „Piknik z produktem polskim”.

       To idea wsparcia polskich rolników w dotarciu do konsumentów, a także promocja bogactwa lokalnych tradycji. Tego dnia będzie można skosztować dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów. Takie produkty jak keczup z żurawiny, ciasteczka żołędziowe, smalec z dzika, kiełbasa z jelenia czy marynowany czosnek niedźwiedzi znajdziecie w namiocie Nadleśnictwa Karczma Borowa.

      Ekologiczna, naturalna i zdrowa żywności to marka „Dobre z lasu”. Te smakołyki niestety na co dzień niedostępna na półkach zwykłych sklepów, będą na wyciągniecie ręki.

Marka „Dobre z Lasu” korzysta jedynie z produktów pochodzących z lokalnych źródeł, wspierając przy tym niszowy rynek przetwórstwa leśnych produktów niedrzewnych przy zachowaniu wysokich standardów jakości. „Piknik z produktem polskim” to dobra okazja do skosztowania tego co najlepsze z naszych lasów. W namiocie Nadleśnictwa Karczma Borowa będzie odbywać się degustacja marki „Dobre z lasu”, a także promocja działalności Lasów Państwowych, upowszechnianie wiedzy przyrodniczo-leśnej, organizowane będą mini konkursy z nagrodami właśnie w postaci pyszności z lasu. Uczestnicy gier i zabaw (ci najmłodsi i starsi) będą mogli skosztować czegoś i wygrać ten produkt na naszym stoisku.

Podczas „Pikniku z produktem polskim” zostanie rozstrzygnięty konkurs kulinarny dla kół gospodyń wiejskich, czyli odbędzie się prawdziwa „Bitwa Regionów”. Do organizacji konkursu przyczynił się Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. W tym roku przygotowano miedzy innymi: gołąbki z kaszą, czerninę, żeberka w miodzie, bigos myśliwski z pyrami, kaczkę, królika z ziemniakami puree. Na dzieci czekać będą takie atrakcje jak: dmuchańce, malowanie twarzy, lody oraz gość specjalny sierżant „Pyrek”.

    Serdecznie zapraszamy na piknik, a szczególnie do stoiska Nadleśnictwa Karczma Borowa. Przyjdź, skosztuj, weź udział w konkursie i zabierz ze sobą to co „Dobre z lasu”.

 

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (4)

rydzyniakrydzyniak

3 0

rozumiem że skosztowanie spróbowanie jest darmowe ?czy 100 za porcję?określcie sie 11:23, 09.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DzikDzik

2 1

to dlatego strzelaliście w lesie między augustowem a tarnową łąka i teraz smalec z dzika będzie ,za darmo?czy opłata 11:25, 09.09.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PrzyrodnikPrzyrodnik

0 0

Do kom. 2. Proszę nie mylić leśników z myśliwymi. Radzę się doszkolić . Wśród myśliwych są policjanci, wojskowi, właściciele firm prywatnych, biznesmeni, i inni 19:02, 10.09.2022


Dobre z LasuDobre z Lasu

1 0

Do kom 1. Degustacja produktów dobre z Lasu jest 100% darmowa. 19:04, 10.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%